Żyjemy, piszemy! Niedługo pojawi się lista obecności.

10 czerwca 2000

co mi w głowie siedzi

1. Królowa wampirów
Gatunek: paranormalne, może romans
Postać A jest młodą dziewczyną, która wraz z przyjaciółmi wybiera się na wycieczkę do Rumunii. Podczas zwiedzania zamku w Branie podczas dorocznego Festiwalu Wampirów natyka się na postać B — kilkusetletniego, wampirzego króla, Drakulę. Postać B poszukuje pięknej kobiety o czystym sercu, która przeszłaby rytuał i tym samym stała królową, a postać A nadaje się do tego idealnie. Postać B postanawia porwać postać A; w trakcie magicznego pokazu mającego na celu przyzwanie wampirzego króla słudzy postaci B porywają postać A, korzystając z zamieszania na scenie.
Brak preferowanej postaci.

2. Chłopak na teraz
Gatunek: komedia, obyczajowe, romans
Postać A jest uczennicą ostatniej klasy liceum i ma problem: nigdy nie spotykała się z żadnym chłopakiem, ani nawet nie całowała, a po wakacjach wszystkie jej przyjaciółki kogoś sobie znalazły. Postać A postanawia znaleźć sobie chłopaka i rozpoczyna żmudne poszukiwania. Postać B jest znajomym z klasy postaci A (kiedyś w dzieciństwie się przyjaźnili, ale ich kontakt się urwał na długi czas) i od dawna próbuje odbudować swoje relacje z postacią A. Postać B jest świadkiem kolejnych wpadek postaci A i chociaż się stara, to postać A zdaje się go nienawidzić.
Brak preferowanej postaci.

3. Ogar i Ptaszyna
Gatunek: fanfiction, Pieśń Lodu i Ognia
Sansa Stark w przypływie odwagi postanawia uciec z Orlego Gniazda, ratując przy okazji Roberta. przed śmiercią z rąk Littlefingera. Podczas ucieczki przez las natrafia na Cichą Wyspę i tam odnajduje chwilowe schronienie. Jednocześnie odkrywa, że grabarz, na którego natrafiła na wyspie, to w rzeczywistości Sandor Clegane, który — by odkupić dawne winy — postanawia pomóc jej w dostaniu się na mur.
Preferowana postać: Sansa, ale jeśli ktoś będzie bardzo nalegał, to mogę przejąć Ogara.

4. Ich własna Narnia
Gatunek: fantasy, może komedia
Postać A i postać B przyjaźnią się ze sobą od lat i znają się na wylot. Wszędzie ze sobą jeżdżą i są niemal nierozłączni. Któregoś dnia, podczas powrotu z wycieczki, psuje im się samochód, a na pomoc drogową muszą czekać aż do jutra rana. W środku lasu i z dala od cywilizacji, postanawiają rozejrzeć się po okolicy w poszukiwaniu dobrej duszy, która mogłaby im pomóc. Niedaleko od drogi natrafiają na niewielką chatkę, do której postanawiają wejść. Niestety, budynek jest opuszczony; postać A i postać B postanawiają wrócić do samochodu i tam poczekać na pomoc. Niestety — wszystko wskazuje na to, że ich samochód wyparował, wraz z całą drogą. Co gorsza, ludzie, na których przypadkiem natrafiają podczas dalszej wędrówki, posługują się jakimś niezrozumiałym językiem i traktują postać A niczym najprawdziwsze bóstwo.
Kilka słów od autorki: płeć obu postaci, tak samo jak ich wiek i narodowość, są do ustalenia. Osobiście preferowałabym Polaków w wieku studenckim. Wątek z założenia jest pisany pół serio: teoretycznie postać A ma zbawić świat, do którego trafiła (słowa przepowiedni), ale jednocześnie nie zna ani języka, ani zwyczajów tutejszych ludzi. Poza tym: świat ma być w klimatach średniowiecznych, więc obie postacie mogą być zszokowane chociażby faktem, że kobiety nie noszą bielizny. ;)
Brak preferowanej postaci.

5. Worcestershire Academy
Gatunek: fanfiction (Shrek i król Artur), komedia
Arthur jest najbardziej znienawidzonym uczniem w całej szkole i nie ma osoby, która by nim nie pogardzała. Ciężko się zresztą dziwić: za cokolwiek by Artie się nie wziął, kończy się to jedną wielką katastrofą. Popularności nie dodaje mu też uganianie się za szkolną pięknością: Guinevere. Chociaż dziewczyna pogardza nim, jak wszyscy inni, i przyjaźni się z jego największym wrogiem, Lancelotem, Arthur postanawia, że któregoś dnia zdobędzie jej serce i udowodni całej szkole, że nie jest takim głąbem, za jakiego go uważają.
Kilka słów od autorki: wątek dla fanów Shreka i tego, w jaki sposób scenarzyści przedstawili szkołę, do której uczęszczał Arthur. Chętnie powitam więcej niż jedną osobę do wątku (w końcu oprócz Arthura i Gwen warto byłoby wykorzystać chociażby Lancelota).
Preferowana postać: Arthur.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz