10 listopada 2016

.

tu są pomysły
każdy można dostosować do wątku wedle uznania


wiedźmin
Ona - czarodziejka wyznająca wyższość pokojowego dialogu, On - czarodziej/wiedźmin twierdzący, iż przemoc fizyczna jest w stanie zdziałać więcej. Razem walczą o wolność Temerii, chociaż mają zupełnie inne poglądy na te sprawy.
Dwójka zna się już dosyć długo i równie dobrze, dlatego czarodziejka poszukuje przyjaciela w celu wciągnięcia go w szeregi ruchu wyzwoleńczego. Nad Temerią ciąży ręka Emhyra, każdego dnia utrudniając ludziom życie. Oboje, choć z małymi i większymi kłótniami, podejmują się walki o wolność krainy, w której się urodzili.
Preferowana przeze mnie postać: Vibelle La Louve


the walking dead
Historia zaczyna się jeszcze przed wybuchem epidemii, gdy trójka znanych sobie osób (dwóch braci i jedna z partnerek życiowych) tworzą coś w rodzaju gangu. Kradną samochody, a każdy z nich ma przydzieloną w tym rolę. W trakcie rozpoczęcia zarazy młodszy brat za namową starszego, zostawia dziewczynę przekonany, że zginie w niedługim czasie, czego nie chce oglądać. Dziewczyna po śmierci swoich rodziców opuszcza rodzinną miejscowość wraz z siostrą, którą gubi w jednej z ucieczek. Chcąc odnaleźć jakiekolwiek schronienie natrafia na stare więzienie, gdzie w grupie znajduje się jej były chłopak. Dwaj bracia inspirowani braćmi Dixon.
Preferowana przeze mnie postać damska. Chociaż tutaj jestem w stanie dać się przekonać na męską.wiedźmin
Dwójka wiedźminów, którzy nie są przyjaźnie do siebie nastawieni zostają zmuszeni do współpracy nad jednym zleceniem. Wynika to z przypadku, gdy oboje zgłaszają się w tym samym czasie u zleceniodawcy. Trafiają na osobę, która jest w stanie zapłacić wiele, za rozwiązanie problemu, a co za tym idzie wynajmuje dwójkę wiedźminów. Z początku konkurują ze sobą, lecz szybko zaczynają pojmować, że przez wzajemne docinki i utrudnienia ich nagroda oddala się z ich dłoni. Na czas poszukiwań postanawiają zawiesić broń i obiecują sobie wzajemną pomoc w najcięższych przypadkach. Od czasu do czasu jeszcze zdarza im się wypominać przeszłe błędy, przez które nie mogli przemóc się do szacunku względem siebie. Sprawa okazuje się na tyle złożona, że czas nad nią spędzony pozwala odbudować im utracone zaufanie.
Wątek jest umieszczony po wydarzeniach z gry Wiedźmin: Dziki Gon, gdy w powietrzu wisi wojna między Nilfgaardem, a Skellige, w co zostają wplątani bohaterowie.
Preferowana przeze mnie postać damska: Ifei


graficy
Dwójka początkujących grafików rozpoczyna swoją przygodę z tymże zawodem. W agencji reklamowej szło im średnio, jednak ich przyjaźń była zawsze trwała i prawdziwa. Gdy postanowili założyć firmę, która z czasem zaczęła bardzo dobrze prosperować, między nimi zaczęło się psuć. Przyjaźń przerodziła się w coś więcej, lecz oboje niepewni swych uczuć uparcie próbują utrzymać swoją znajomość za wszelką cenę.


współczesny dżinn
Przez przypadek pracownik muzeum tłucze wazę z tajemniczym zwiniętym w rulon dokumentem. Ni stąd, ni zowąd pojawia się białowłosa kobieta otoczona złotawą poświatą, żądając od niego trzech życzeń. Oboje nie potrafią się porozumieć z racji różnicy wieku, w którym dane im było przeżyć kawałek swojego życia. Nowemu właścicielowi na chwilę udaje się pozbyć dziwną istotę, z którą nie chce mieć nic do czynienia. Z jego wiedzy bowiem wynika, że z reguły nie są odzwierciedleniem dobrej strony, a wręcz przeciwnie - są swoistymi demonami. Jednak rankiem, tuż po przebudzeniu spostrzega, że w mieszkaniu nie jest sam, a dżinn wyjaśnia mu, że pozbycie się jej nie będzie takie łatwe, jak mu się wydaje.
Preferowana przeze mnie postać: Sheila


narzeczona mimo woli
Chcąc uniknąć ciągłych pytań o drugą połówkę szef podaje rodzinie imię swojej asystentki, a także kilka podstawowych informacji o niej samej i ich związku. Pomysł okazuje się być całkiem dobry do momentu, aż rodzice nie postanawiają wybrać się do syna w celu zobaczenia go i poznania jego wybranki serca. Po namowie asystentka zgadza się na udawanie jego dziewczyny, gdzie jak twierdzi robi to tylko dla dobra firmy, którą syn przejął po ojcu. Gdyby kłamstwo się wydało firma przeszłaby w ręce młodszego brata. Najstarszy syn miał w całości przejąć interes, kiedy spełni jeden warunek - znajdzie żonę. To coś, o czym asystentka nie ma pojęcia.


bratnia dusza
Do pracowni malarstwa na akademii sztuk pięknych zostaje przydzielony nowy profesor/asystent. Wśród młodych artystów odnajduje bratnią duszę. Wzajemnie intrygują się tak bardzo, że znajomość wychodzi poza mury uczelni. Na początku nie łączy ich nic więcej, prócz sztuki, chociaż krążą o nich wielorakie plotki. Wraz z ich długością istnienia powoli stają się prawdą, a odgrywający w nich główną rolę artyści powoli się w nich zatracają, co rusz wcielając w życie każdą z nich.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz