10 listopada 2016

.

tu są pomysły
każdy można dostosować do wątku wedle uznania


wiedźmin
Dawni przyjaciele: wampirzyca i wiedźmin spotykają się ponownie po latach w Toussaint. Oboje lądują na weselu organizowanym na dworze, w trakcie którego do wina dodany zostaje eliksir, który wywołuje u wampirów przemianę i niepowstrzymaną chęć krwi. Po krótkiej walce między przyjaciółmi, wampirzycy udaje się przywrócić panowanie nad sobą ledwo unikając śmierci od wiedźmińskiego miecza. Od tej pory na zlecenie księżnej próbują rozwikłać zagadkę, przy okazji mieszając się w sprawy polityczne.
Mam gotową wampirzycę pod ten wątek, ponieważ został on porzucony :(


the walking dead
Historia zaczyna się jeszcze przed wybuchem epidemii, gdy trójka znanych sobie osób (dwóch braci i jedna z partnerek życiowych) tworzą coś w rodzaju gangu. Kradną samochody, a każdy z nich ma przydzieloną w tym rolę. W trakcie rozpoczęcia zarazy młodszy brat za namową starszego, zostawia dziewczynę przekonany, że zginie w niedługim czasie, czego nie chce oglądać. Dziewczyna po śmierci swoich rodziców opuszcza rodzinną miejscowość wraz z siostrą, którą gubi w jednej z ucieczek. Chcąc odnaleźć jakiekolwiek schronienie natrafia na stare więzienie, gdzie w grupie znajduje się jej były chłopak. Dwaj bracia inspirowani braćmi Dixon.wiedźmin
Dwójka wiedźminów, którzy nie są przyjaźnie do siebie nastawieni zostają zmuszeni do współpracy nad jednym zleceniem. Wynika to z przypadku, gdy oboje zgłaszają się w tym samym czasie u zleceniodawcy. Trafiają na osobę, która jest w stanie zapłacić wiele, za rozwiązanie problemu, a co za tym idzie wynajmuje dwójkę wiedźminów. Z początku konkurują ze sobą, lecz szybko zaczynają pojmować, że przez wzajemne docinki i utrudnienia ich nagroda oddala się z ich dłoni. Na czas poszukiwań postanawiają zawiesić broń i obiecują sobie wzajemną pomoc w najcięższych przypadkach. Od czasu do czasu jeszcze zdarza im się wypominać przeszłe błędy, przez które nie mogli przemóc się do szacunku względem siebie. Sprawa okazuje się na tyle złożona, że czas nad nią spędzony pozwala odbudować im utracone zaufanie.
Wątek jest umieszczony po wydarzeniach z gry Wiedźmin: Dziki Gon, gdy w powietrzu wisi wojna między Nilfgaardem, a Skellige, w co zostają wplątani bohaterowie.
Preferowana przeze mnie postać damska: Ifei


marvel
W siedzibie Avengersów pojawia się nagle kobieta, oznajmiając iż potrzebuje pomocy. Okazuje się być niematerialną postacią, potrafiącą bawić się rzeczywistością na tyle, by reszta bohaterów uważała ją za cielesną. Kontrolowany Chaos, ponieważ w tak przedstawia się innym, opowiada o sobie w trzech osobach, w której każda składa się na jedną całość. Okazuje się, iż ma problemy z połączeniem się, a jedna z cząstek jej osoby stanowi zagrożenie dla Ziemi, jeżeli nie zdoła złapać kontroli nad samą sobą.
W tym przypadku posiadam własną, wymyśloną przeze mnie postać - Chaos. Mogę pisać z kimkolwiek, do każdego ułożę resztę wątku. Nawet do innej wymyślonej postaci.


współczesny dżinn
Przez przypadek pracownik muzeum tłucze wazę z tajemniczym zwiniętym w rulon dokumentem. Ni stąd, ni zowąd pojawia się białowłosa kobieta otoczona złotawą poświatą, żądając od niego trzech życzeń. Oboje nie potrafią się porozumieć z racji różnicy wieku, w którym dane im było przeżyć kawałek swojego życia. Nowemu właścicielowi na chwilę udaje się pozbyć dziwną istotę, z którą nie chce mieć nic do czynienia. Z jego wiedzy bowiem wynika, że z reguły nie są odzwierciedleniem dobrej strony, a wręcz przeciwnie - są swoistymi demonami. Jednak rankiem, tuż po przebudzeniu spostrzega, że w mieszkaniu nie jest sam, a dżinn wyjaśnia mu, że pozbycie się jej nie będzie takie łatwe, jak mu się wydaje.
Preferowana przeze mnie postać: Sheila


tu miałam jakiś pomysł ze Skyrim, ale mi uciekł
...


bratnia dusza
Do pracowni malarstwa na akademii sztuk pięknych zostaje przydzielony nowy profesor/asystent. Wśród młodych artystów odnajduje bratnią duszę. Wzajemnie intrygują się tak bardzo, że znajomość wychodzi poza mury uczelni. Na początku nie łączy ich nic więcej, prócz sztuki, chociaż krążą o nich wielorakie plotki. Wraz z ich długością istnienia powoli stają się prawdą, a odgrywający w nich główną rolę artyści powoli się w nich zatracają, co rusz wcielając w życie każdą z nich.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz