5 stycznia 2018

[KA] Bez


Bez
Mail: aminimalistyczny@gmail.com
preferowane ustalenia mailowekreacja postaci
Zacząć należy przede wszystkim od tego, że prowadzę głównie mężczyzn i bardzo mało prawdopodobne, że wcielę się w postać kobiecą. Nie mam jakiegokolwiek utartego, powtarzającego się schematu, jeśli chodzi o kreowanie postaci, to zależy przede wszystkim od wątku, to samo tyczy się ich wieku; cechy charakteru są dobierane zatem indywidualnie i ich kompilacja, uzależniona jest od przyszłej rozgrywki fabularnej, które tak czy owak uwidocznią się znacząco, dopiero podczas gry. Mogą nie do końca wynikać bądź być czytelne bezpośrednio z treści karty, choć to zależy przede wszystkim od tego, na ile ktoś okaże się wprawiony w ich analizowanie. Zbudowanie konceptu bohatera traktuję bardzo poważnie i nigdy się z niego nie wyłamuję. Drogą wyjątku są zdarzenia fabularne oddziałujące na niego bezpośrednio. Nie robię kalek ani swoich, ani czyichś (tych widzianych we wszelkich seriach również). Jednak zastrzegam już na wstępie, że nie słynę z miłych i grzecznych postaci, co by to uniknąć ewentualnych niedopowiedzeń, czy nieporozumień w tej sferze — cukierkowe, nieskazitelne persony czy ciepłe kluski, nie wyjdą spod mojej ręki. Emocje, doświadczanie i rozwijanie bohatera, a co za tym idzie: wyrzucanie go ze strefy komfortu, och, jak najbardziej — zmierzę się niemal z każdym tematem i nie istnieją dla mnie na tym polu ograniczenia. Co więcej nigdy nie gram na korzyść własnej postaci, by utrzymywać ją w jej poczuciu bezpieczeństwa.

gatunki/uniwersa
Jeśli chodzi o gatunki i uniwersa — jestem bardzo elastyczna pod tym względem i poruszam się płynnie po wielu sferach, w zasadzie tutaj także nie ma dla mnie zbyt wielu ograniczeń — liznęłam masę tematyk, dlatego o konkrety należy po prostu pytać, zawsze mogę zapomnieć wymienić jakąkolwiek serię. Dla przykładu jedynie podglądowego, gdyż to nie wszystko z moich możliwości: w grę wchodzą wątki nadprzyrodzone, obyczajowe, acz z bardzo skomplikowanym podłożem emocjonalnym bądź psychologicznym, sportowo-obyczajowe, te bazujące na mitologiach lub wszelakich legendach, te tyczące się światów post-apokalipsy/dystopii/antyutopii (uogólniając: SCI-FI), patologie czy cokolwiek innego byście sobie życzyli. Wczuję się niemalże we wszystko. Najważniejsze, aby pomysł miał ręce i nogi, a co za tym idzie, nie łamał realizmu świata przedstawionego. Ostatnimi czasy jednak najlepiej czuję się w slice of life, gdyż taka typowa fantastyka trochę mi się przejadła i potrzebuję pewnej, równoważącej odskoczni. Ponadto nie pogardzę fabułami okołoszkolnymi bądź osadzonymi w realiach Harry’ego Pottera. Jeśli chodzi natomiast o serie — nie ukrywam, że obecnie seriale i filmy nie mają mi nic świeżego do zaoferowania, przez co nie są w stanie mnie niczym zaskoczyć, natomiast częściej mnie nudzą. W związku z czym osoby czytające mangi bądź oglądające anime z rozbudowaną fabułą bez cienia wątpliwości znajdą ze mną wspólny język. Nie zgodzę się bezapelacyjnie na grę w realiach Naruto, Naruto Shippuuden, Ajina, Bleacha, Baccano bądź Bungou Stray Dogs. Poza wymienionymi tytułami jestem otwarta niemalże na wszystko, nawet jeśli nie będą to propozycje w pełni dopracowane, zobaczymy co da się z tego wyczarować.

rozgrywka fabularna
Nie napiszę tu niczego nowego, gdyż uzależnione jest to od danego wątku. Wolę nie deklarować się na konkretną długość postu, nie ma to (przynajmniej dla mnie) większego sensu. Jednemu autorowi mogę odpisywać szybciej, drugiemu wolniej — wszystko zależy od tego, na ile wciągnę się w prowadzoną rozgrywkę i z jaką łatwością jest mi operować daną postacią. Samą długość odpisów nie sposób mi tak sztywno określić, to kwestia względna. Na ogół staram się trzymać przynajmniej w liczbie 500-600 znaków, ale niewykluczone, że mogę napisać mniej lub więcej. To po prostu jeden wielki znak zapytania. Cienię sobie ładne opisy, ale nie obejdzie się bez akcji, na którą niewątpliwie muszę wpływać ja oraz drugi autor — innej opcji nie przewiduję. Uprzejmie upraszam o nie łamanie realizmu bądź rażące naginanie czasoprzestrzeni, gdyż niezwykle mnie to razi; w iście ekstremalnych warunkach z tego powodu mogę zrezygnować z dalszej gry.

strona techniczna
Preferowane wątki męsko-męskie; damsko-męskich nie biorę zwykle pod uwagę; wyjątek od reguły stanowi bardzo dobry pomysł na rozgrywkę. Nie chodzi tutaj o podłoże czysto romansowe, jednak na podstawie swojego długiego doświadczenia stwierdzam, że w te drugie zbytnio się nie wciągam, a nie chce komuś w najgorszym razie odmawiać już w trakcie.
Proszę w trakcie ustaleń o konkretne informacje: jeśli chodzi o realia rozgrywki, o typ relacji między bohaterami, czy zaakcentowanie, że oczekuje się danego motywu bądź romansu, aby zostało to koniecznie uwzględnione przed stworzeniem postaci. Należy przez to rozumieć, że osoba wybierająca opcje spośród propozycji ma pełną dowolność w podjęciu decyzji. Proszę również nie bać się wychodzenia z własną inicjatywą lub odwracania mojego pomysłu wedle waszych upodobań; nie gryzę, tylko z reguły nie wstawiam emotek.
Oczekuję od drugiego gracza dobrze przemyślanego konceptu oraz kreacji postaci; ciągła zmiana w tej materii, nieuzasadniona wydarzeniami fabularnymi, mogłaby mnie skłonić do rezygnacji z wątku.
Jak każdemu graczowi zdarzają mi się przerwy: krótsze bądź dłuższe. W związku z tym jestem w stanie zrozumieć, że komuś zależy na przejściu do rzeczy, jednak notoryczne upominanie się, nie jest wskazane, po prostu zniechęca mnie to do pracy. Podpytać się, jak najbardziej można, nie widzę w tym problemu, ale w granicach rozsądku. Ujmując temat inaczej: piszę kiedy dysponuję czasem wolnym i weną; nie wstawię czegoś napisanego na odwal.

kluczowe informacje
→ Proszę nastawić się na niezobowiązującą grę. Nikogo nie zamierzam upominać, ani poganiać, poniekąd oczekując zbliżonej tolerancji.
→ Jeśli nie uda mi się odezwać w podanym terminie (mój grafik żyje czasem własnym życiem) — proszę się nie stresować, nie spinać, zawsze pamiętam do kogo mam napisać i w jakiej sprawie. Nawet jeśli się to przedłuży, rozpiska czy propozycje na pewno do was dotrą, kiedy będę mogła się tym zająć.
→ Jeśli nie otrzymam odpowiedzi na toczące się ustalenia, uznaję wtedy, że dany autor się rozmyślił co do wspólnej gry. Koniec historii; żadnych fochów czy urazy w tle. W przypadku nowych ustaleń lub omawiania zupełnie innej propozycji: zaczynamy z czystą kartą.
→ Ponadto spodziewając się wiadomości ode mnie: zachęcam do sprawdzenia zakładki ze spamem na mailu, gdyż dotarła do mnie informacja, że jedna z moich odpowiedzi na ustalenia omyłkowo tam trafiła.
Kolejność odpowiedzi wygląda u mnie na opak: na pierwszy ogień biorę odpisy bądź rozpoczęcia (faworyzując przy tym bezwzględnie pfby), później odpowiadam na powitania, zaś na sam koniec zostawiam ustalenia.


18 komentarzy:

 1. Cześć. Musze skomplementować kartę, bo idealnie pasuje do Twojego nicku, naprawdę. Zwykle nie prowadzę wątków męsko-męskich ale wynika to z tego, że nigdy nie był on prowadzony zbyt długo - głównie z drugiej strony. Więc może spróbujemy?

  OdpowiedzUsuń
 2. Cześć beziku, zgadnij kto to!
  PS. płaczę

  OdpowiedzUsuń
 3. Cześć! :D Może wrócimy do naszego pomysłu, który ustalaliśmy, a który nawet zacząłem?

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo chętnie poczytam Twoje propozycje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Yay, braciszek wrócił mi mój ulubiony <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Cześć! Weny i wątków życzę. No karta fajna :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Proszę bardzo.
  lunatyczq@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Wysłałem maila, sprawdź pocztę, tam są ustalenia co do wątku z K.

  OdpowiedzUsuń

 9. Hej! Miło znowu widzieć cię na Indywidualnie i jak zwykle podziwiam ładną, konkretną kartę oraz wymagania. Super do tego podchodzisz :) Życzę powodzenia w wątkach i zapraszam do siebie, ale... Tylko jeśli zabraknie ci innych ciekawych autorów, bo wciąż ćwiczę się w obyczajówkach i czasem lubię naginać uprzednio ustalony schemat więc nie chce niepotrzebnie rozdrażniać :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Cześć! Na fabułę zapraszam, ale mam również pytanie: jakie pbfy? Szukam czegoś miłego, gdzie ludzie piszą ładnie i ciekawie, pomożesz?

  OdpowiedzUsuń
 11. W takim razie zgłoszę się do Ciebie na mejla, jeśli pozwolisz. Oczywiście, nie wymagam zdradzania internetowych tajemnic, przynajmniej nie na ten moment. Niestety od jakiegoś czasu sama próbuję znaleźć coś przyzwoitego, ale tylko ze zdenerwowania podgryzam usta, gdy widzę te niedopracowane karty postaci. (Oczywiście nie oceniam, każdy kiedyś podobnie pisał, ale już po jakimś czasie oczekuje się poprawnej składni i kreatywności). Przechodząc do pomysłów — te również podeślę w wiadomości. Muszę się nieco nad nimi zastanowić.

  OdpowiedzUsuń
 12. Pozwoliłam sobie posłać wiadomość na mejla.

  OdpowiedzUsuń
 13. Zrobiłem kartę: When we are Kings (Suoh Mikoto)
  Link zwykły: http://in-dy-wi-du-al-nie.blogspot.com/2018/01/when-we-are-kings.html

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo dziękuję za przywitanie. Wolę zaznaczyć, że odpisuje nieregularnie na samym wstępie. Niż później martwić się, że drugi autor na mnie czeka, a ja jeszcze nie odpisałam. Chętnie napisałabym z Tobą wątek w uniwersum Harrego Pottera. Spojrzałam na śmierciożercę, bo chyba jego masz na zbyciu. Dawno nie pisałam postacią w wieku licealnym, więc chwilę musiałabym się zastanowić czy mi to odpowiada. Napiszę jutro, lub pojutrze na maila.

  OdpowiedzUsuń
 15. Hahaha nie, nauczyciel z linijką absolutnie nie przyszedł mi do głowy - bardziej chodziło mi o to, że w moim przypadku wolnego odpisywania mam tendecję by zapominać czasem jak moja postać początkowo się zachowywała, chociaż nie dochodzi do takich ekstremów, że ze złego robię misia-tulisia.
  Gdzie niższym, po prostu mierzę swoje umiejętności na zamiary haha, ale odzywam się na maila z przyjemnością :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Wysłałam wiadomość na maila.

  OdpowiedzUsuń
 17. Jeśli już wróciłaś, to odpisałem Miszy.

  OdpowiedzUsuń
 18. Hej :) Jeśli nie przeszkadzałoby Ci pisanie na mailu, to może mogłybyśmy coś razem stworzyć.

  the.gamer.3315@gmail.com

  OdpowiedzUsuń