27 maja 2018

Estilia - pomysły

1. Jak z bajki
Akcja działaby się na zamku w jakimś królestwie. Nie mam konkretnego pomysłu, to tylko taki zarys. Mogłoby to być np. małżeństwo, które ma połączyć dwa królestwa. Może księżniczka zakochałaby się w bracie swojego męża, który nie okazał się takim szarmanckim księciem z bajek. Można to rozwijać dowolnie, na spokojnie coś wymyślimy.

2. Małżeństwo z rozsądku
Postać A to młody syn bogatych rodziców, który jednak nie jest materialistą oraz egoistą, ślepo zapatrzonym w rodzinny majątek. Jego dziadek ma wielką firmę, która przynosi ogromne zyski. Pewnego dnia umiera i zamierza przepisać wnukowi dobytek, jednak zastrzega, że dopiero wtedy, gdy ten się ożeni. Postać B to młoda dziewczyna, która pochodzi z biednej rodziny (czyli dwa zupełnie różne światy). Ma już plany na przyszłość i tutaj mamy dwie możliwości: rodzice postaci B mają dług u rodziców postaci A i wydają córkę za postać A w zamian za umorzenie długu; rodzice postaci B znają się trochę z rodzicami postaci A i akurat wpadają na pomysł, by zaproponować bogatym znajomym ich córkę jako kandydatkę na żonę w nadziei na awans społeczny. Młodzi mogą czuć do siebie od samego początku wyraźną niechęć, jednak z czasem postępowania akcji zakochują się w sobie. Można tu wprowadzić sporo modyfikacji, ulepszeń, coś dodać, coś ująć, feel free. Osobiście wolę postać B, jednak jeżeli ktoś będzie chciał poprowadzić ten wątek równie mocno jak ja zgodzę się na wszystko i wezmę postać A z równie wielką przyjemnością.

3. Save Yourself
Byłby to wątek inspirowany piosenką "Save Yourself". Chodziłoby o to, że mężczyzna, którego życie to pasmo jednych wielkich problemów, niepowodzeń, spotyka dziewczynę, w której się zakochuje. Jeszcze nie wiem, jakie konkretnie byłyby to problemy, więc tu potrzebowałabym pomocy drugiego autora.

4. Nowy Orlean
Akcja wątku obowiązkowo rozgrywa się w Nowym Orleanie. Postać A to mężczyzna, grający po ulicach miasta na trąbce, marzący o zostaniu częścią big-bandu, czyli jazzowej orkiestry. Postać B jest radosną pracownicą kwiaciarni o talencie wokalnym, który skrywa przed światem. Oboje są młodzi, mają marzenia, cele, możliwości, jednak los nie chce dać im szansy. Przyjemny, lekki wątek w mieście pełnym muzyki oraz tańca. Preferuję postać B.

5. Niepełnosprawność
Do tego wątku mam gotową postać - klik! Wątek byłby szkolny, jak widać po karcie. Szukam do niego autora, który poprowadziłby chłopaka. Pomysł jest taki, że owy uczeń zakłada się z kolegami o to, czy poderwie dziewczynę. Problem w tym, że im więcej czasu z nią spędza, tym bardziej jest nią zauroczony. Wokół tego mogłaby potem wybuchnąć jakaś drama, chętnie wprowadziłabym też jakieś postacie poboczne.

6. Piekło na ziemi
Postać A jest młodą mamą, która wyszła za szanowanego chirurga. Wydają się być szczęśliwą rodziną, ale nikt nie wie, że tak naprawdę mąż regularnie bije kobietę za najmniejsze przewinienia. To, kim będzie postać B, pozostaje do dogadania. Może to być jakiś przyjaciel z dzieciństwa, z którym kobieta dawno się nie widziała, dawna miłość, brat męża. Do wyboru do koloru! Wolałabym postać A.
7. Nieszczęście w miłości
Mam trzy warianty tego wątku. Albo obydwie osoby były nieszczęśliwie zakochane, albo jedna - kobieta lub mężczyzna. W każdym przypadku na początku jest mnóstwo wątpliwości, postaci lub postać boją się tego związku, boją się uczucia, a kiedy już się na nie decyduje, demony przeszłości nie pozwalają do końca zaufać. Taki raczej luźny wątek pełny przyziemnych problemów. Jeśli ktoś by chciał, można go urozmaicić.

8. Bez wyboru
Postać A od jakiegoś czasu pracuje jako prostytutka. Nie miała innego wyboru, musiała jakoś zarobić na życie. Postać B to mężczyzna, który pracuje jako prywatny szofer zamożnego biznesmena i na razie mieszka w jego willi. Niedawno rzuciła go dziewczyna, a przyjaciele się od niego odwrócili po tym, jak zaczęła na prawo i lewo opowiadać, że B ją zdradził, co nie było prawdą. Zaraz po tym zmarł jego ojciec - jedyna bliska mu osoba. Pewnego dnia B zawozi szefa do agencji, a ten, widząc, że B nie ma humoru w ramach rozrywki zabiera go ze sobą i wybiera mu pierwszą lepszą kobietę, którą okazują się być A. B nie może odmówić, więc idzie do pokoju, gdzie zwierza się A ze swoich problemów. Noc spędzona na rozmowie zbliża ich do siebie. Spotykają się jeszcze kilka razy, ponieważ szef proponuje mu kolejną wizytę w agencji, oczywiście na swój koszt. Z czasem tworzy się między nimi więź, dochodzi do zbliżenia, po którym kontakt z A się urywa. W tym samym czasie szef wyjeżdża na tydzień i wraca z... A u boku w roli swojej małżonki. Mam w głowie nawet powód ich małżeństwa, ale to już zdradzę osobie chętnej na wątek.


9. Różnica wieku
Tu jest tylko taki luźny pomysł. W zasadzie to może być to wątek między starszą kobietą i młodszym mężczyzną albo starszym mężczyzną i młodszą kobietą. Może to być konfiguracja nauczyciel-uczeń, syn/córka szefa-pracownik, szef-pracownik i różne inne, jakie tam sobie wymyślicie.


10. Przyjaciele z pracy
Po prostu wątek w szpitalu pomiędzy dwójką lekarzy, którzy się wspierają, przyjaźnią i tak dalej. Naszło mnie na tego typu tematykę od oglądania na okrągło Dr. House'a. Nie mam doświadczenia w szpitalnych wątkach, ale bardzo chętnie spróbuję.
11. Duet idealny
Wątek pomiędzy dwójką policjantów. Zależy mi na tym, żeby był to wątek między kobietą a mężczyzną, bo tak pisze mi się najlepiej. Strzelaniny, morderstwa, zagadki z nutką romansu - to wszystko w pakiecie z tym wątkiem.
Zapraszam serdecznie i mam nadzieję, że coś się spodoba ❤ -> klik!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz