15 listopada 2014

1. Psy wojny

Gatunek: science fiction, psychologiczne, dramat, (romans)
Niedaleka przyszłość. Napięcie na arenie międzynarodowej osiąga punkt krytyczny, wybucha III wojna światowa, w której udział bierze większość państw. Rozwój technologiczny sprawia, że okrucieństwo tego konfliktu przerasta czyjekolwiek wyobrażenie. Przyparte do muru państwo X postanawia wdrożyć wątpliwy etycznie plan stworzenia idealnych żołnierzy, którzy byliby w stanie odwrócić szalę zwycięstwa. W tym celu powstaje specjalny ośrodek szkoleniowo-badawczy, w którym odebrane rodzicom dzieci zostają poddane rygorystycznemu szkoleniu i mutacjom genetycznym mającym na celu uczynić z nich doskonałe maszyny do zabijania, pozbawione strachu i jakichkolwiek moralnych wątpliwości.
Nim chociaż jeden batalion tego typu żołnierzy trafia na front, wojna kończy się przegraną państwa X, które jest zmuszone do całkowitej demilitaryzacji. Niedoszli idealni żołnierze zostają poddani programowi przywracania do społeczeństwa, by zostać normalnymi, przykładnymi obywatelami. W ramach tego programu każdy z nich zostaje oddany jednej z rodzin wolontariuszy, którzy zobowiązują się do opieki nad danym żołnierzem.
Postać A pochodzi z wyższych sfer - nigdy nie widziała wojny ani jej okrucieństw, wychowywana była przez rodziców w iście szklarniowych warunkach i uważa, że wszyscy ludzie mogą żyć w pokoju i harmonii. Wrodzony idealizm sprawia, że podejmuje się karkołomnego zadania adopcji psa (jak potocznie nazywani są tacy żołnierze) i pokazaniu mu drogi właściwej cywilizowanemu człowiekowi.
Postać B to oczywiście jeden z żołnierzy. Cały jego świat obracał się dotąd wokół morderczych treningów, bolesnych sesji w sterylnym gabinecie i indoktrynujących wykładów, na których wciąż mówiono mu, że jedynym celem jego życia jest zginąć z honorem za ojczyznę, pociągając za sobą tylu wrogów, ilu zdoła. Teraz, gdy ów cel zniknął, zaczyna odkrywać, że owo zdemilitaryzowane, pacyfistyczne państwo, w którym przyszło mu żyć, rządzi się takimi samymi prawami, jak pole bitwy.

Opcjonalnie: (można wybrać jedno lub kilka)
  • B to jeszcze dziecko.
  • A mieszka z liczną rodziną.
  • B zachowuje się bardzo agresywnie. A posiada urządzenie, za pomocą którego jest w stanie obezwładnić lub nawet zabić B, jednak nie chce go używać.

____________________________________________
I oto jest, pierwszy pomysł na wątek! Do użytku ogólnego, bawcie się i modyfikujcie jak Wam się tylko podoba :) Oczywiście każdy może w analogiczny sposób przygotować własne pomysły.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz