11 listopada 2017

[KA] moonlight

Galavant życiem, Galavant miłością.

the.unicorn.in.the.wild@gmail.com

Postacie
Piszę zarówno panami, jak i paniami, choć ostatnio skłaniam się bardziej ku tym pierwszym. Wiek mniej więcej od 16 do 40 lat. Najczęściej są to osoby homoseksualne i biseksualne, choć i hetero się zdarzają. Często są też bardzo skrzywdzone/chore/et cetera, et cetera, bo jestem zła i lubię się znęcać nad moimi bohaterami. Ups. Charakter zwykle się waha, ale raczej nie potrafię pisać postaciami złymi do szpiku kości czy po prostu wrednymi ludźmi.

Gatunki i Uniwersa
Harry Potter (choć tylko czasy Huncwotów, *ekhem* Wolfstar *ekhem*), Doctor Who, Supernatural (niekanonicznie, bo utknęłam na 6 sezonie i nie wiem co tam dalej się wyprawia), Stranger Things, Shadowhunters (Jimon, Malec, Clizzy albo coś swojego, luźno związanego z kanonem). O resztę pytać. 
Lubię obyczajówki i romanse (głównie męsko-męskie i damsko-damskie, bo w takie jest mi najłatwiej się wczuć). Romanse wolę też pisać młodszymi postaciami (do dwudziestuparu lat). Nie podejmę się jednak elementów erotyki, bo zwyczajnie to spieprzę, i tyle. Uwielbiam skomplikowane relacje, gdy postacie mają pod górkę i rzucanie kłód pod nogi. 
Nigdy nie pisałam też zbyt wiele akcji, ale jestem gotowa spróbować. Skuszę się też na fantasy, może coś z post-apo (ale tylko przy dobrym, rozbudowanym pomyśle). Czytałam mnóstwo kryminałów, ale nie wiem, czy bym się w jakimś odnalazła, chyba że takim rodem z książek Agathy Christie, Doyle'a czy Miss Fisher's Murder Mysteries. 

Wątki
Lubuję się w ciągnących się wątkach, z analizą uczuć i psychologii postaci. Kocham komplikacje i dramy. Preferuję długość odpisów od 300 do 500 słów, czasem dłuższe. Nie zawsze mam siłę lać wodę, ale staram się nie odpisywać kilkoma zdaniami, bo nie o to tu chodzi. Wolę zaczynać, niż wymyślać, ale czasem zarzucę jakimś pomysłem, jak mam dobry dzień.

Inne
Bloguję z przerwami od jakichś dwóch lat, aktualnie piszę na Mount Cartier (Benjamin Fawley) i Abstergo Corporation (Owen Daugherty). Odpisuję najczęściej w weekendy, ale gdy mam czas lub są ferie/wakacje, także w ciągu tygodnia, czasem nawet kilka razy dziennie. Zwłaszcza, jeśli wątek mnie wciągnie. Preferuję pisanie w komentarzach pod KP.5 komentarzy:

 1. Się przywitam. Co prawda więcej mnie nie ma niż jestem, no ale.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czeeeść! :D Co powiesz na wątek w klimatach Herkulesa Poirot albo Sherlocka Holmesa? Posiadam obecnie zarówno jednego, jak i drugiego (kocham kanony i chętnie je prowadzę!), a że prowadzę już nimi wątki, nic to nie przeszkadza - możemy stworzyć odrębną przygodę albo możesz dołączyć do mnie i moich współautorów; jestem przekonany, że ani Bociek, ani Władca Nocy nie będą mieli nic przeciwko trzeciej autorce. Tym bardziej, że będę potrzebował kogoś, kto zrównoważy chłodną dedukcję Sherlocka i sarkazm Martina.

  OdpowiedzUsuń
 3. Galavant <3 Malec (generalnie Shadowhunters to błogosławieństwo) <333 Jimon, Stranger Things, Spn, Doctor Who <33
  Witam :D
  Tak zerknęłam w pomysły, bo mnie przekonały Twoje preferencje uniwersum i postaci. Oglądałam Class i strasznie podobała mi się relacja Charliego i Mateusza. Chętnie napisałabym taki wątek, chyba że wpadłybyśmy na coś innego, bo widzę, że mamy podobny gust, a przynajmniej w tym, co zawarłaś w KA się zgadzamy. Zapraszam do siebie :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej :) również bardzo lubię skomplikowane relacje :D także, masz jakieś wątkowe marzenie, które mogę pomóc Ci spełnić?

  OdpowiedzUsuń
 5. *tak tylko puka nieśmiało, przypominając, że żyje*

  OdpowiedzUsuń