31 maja 2018

Pomysły

1. Hogwart bez Hogwartu
Jest sobie pan, który prowadzi raczej brudne interesy w świecie magii - sprzedaje czarnomagiczne przedmioty/trudni się paserstwem, spotyka na swojej drodze drugiego pana, najchętniej świeżego aurora, któremu przydzielono najłatwiejszą z możliwych spraw, która okaże się wcale nie taka wesoła i łatwa (więcej chętnie wymyślę z kimś chętnym). Bo niedobry pan jest dobry w tym, co robi.2. Powieść epistolarna
Wątek prowadzony przynajmniej częściowo w formie listów - dwóch panów, najchętniej pisarzy/artystów, którzy ze sobą korespondują. Widziałabym tu relację trochę pokroju Rimbaud i Verlaine niczym w Całkowitym zaćmieniu, choć wolałabym to przenieść raczej do współczesności.


3. Host
Jedno słowo: Westworld. Obojętnie w którym miejscu, może w jakiejś zupełnie nowej lokacji, może pomiędzy hostem a gościem, może pracownikiem a hostem. Wszystkie chwyty dozwolone.


4. Fight club
Pan jest człowiekiem, który bierze udział w nielegalnych obstawianych walkach, życiowo jest dość nieudolny i ma problemy z kontrolowaniem gniewu, więc obicie komuś mordy raz na jakiś czas to świetny pomysł. I teraz jest opcja, że drugi pan będzie osobą, która ma rozgryźć wszystkich ważniaków, którzy obstawiają i rozbić to wszystko, więc wchodzi w rolę i też zaczyna brać w tym udział lub jest lekarzem, który regularnie zszywa i ratuje tyłek temu pierwszemu panu. Nie ukrywam, że najchętniej napiszę tego pierwszego. Nie mam też nic przeciwko temu, żeby rozbić to na dwa wątki.
Boniface x Callahan

5. Poprawczakove
Chłopiec jest zaraz przed opuszczeniem zakładu poprawczego, generalnie nie ma za bardzo nikogo, więc po wyjściu postanawia mu pomóc tamtejszy pan psycholog. (Przed wprowadzeniem się chłopca do psychologa można napisać kilka rozmów właśnie z tymże psychologiem na jakichś zajęciach.) Chłopiec jest bezapelacyjnym mistrzem pakowania się w kłopoty, a na dodatek dopiero przed chwilą osiągnął wiek, który można uznać za dorosły. Pan psycholog zaś jest właśnie w trakcie rozwodu i ma własny bagaż życiowy.
Lionel x Gabriel


6. Dżin z tonikiem
Pan znajduje dziwne naczynie, które postanawia otrzeć palcami z kurzu, tym samym budząc z bardzo długiego snu dżina, któremu wcale nie chciało się wychodzić na zewnątrz i spełniać życzenia. Na tym jednak polega jego powinność. Dżiny jednak mają to do siebie, że są sprytne i należy przy nich niezwykle uważnie dobierać słowa. Jednak co jeśli dżin zacznie się zakochiwać w człowieku, a jedynym sposobem dla niego na opuszczenie lampy jest zabicie jej właściciela?
Cóż, chciałabym bardzo poprowadzić dżina.
Cédric x Ravindra7. Memory foam
Pierwszy pan stracił pamięć, znalazł się w szpitalu, w którym nikt go nie zna, bez dokumentów i chociażby śladu tożsamości, miał przy sobie tylko gotówkę, sporo gotówki. Podejmuje się więc poszukiwań swojej przeszłości wraz z nowopoznanym prywatnym detektywem. Pan detektyw z czasem zaczyna bardzo nie chcieć, żeby jego nowy znajomy wrócił do swojego wcześniejszego życia...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz