11 września 2017

Pomysłownik

* Pomysły skreślone piszę z innymi autorami, 
ale również wchodzą w grę. 
Nie ograniczam się bo wiadomo jak to 
czasem bywa raz autorzy są raz znikają. 


I. Duch mojej siostry
A pracuje w barze, żyje z dnia na dzień, uwielbia tatuaże i szybkie samochody. Pewnego dnia kiedy wraca wieczorem z imprezy wraz z bratem wpadają w poślizg. Ich samochód dachuje i niespodziewanie przygniata małą dziewczynkę. Oboje zakopują jej ciało i przyrzekają zabrać swoją tajemnicę do grobu. 
B to starsza siostra dziewczynki, która zawiesza studia by pomóc w poszukiwaniu swojej siostry. By nie wpaść w obłęd, nie mogąc patrzeć już na wiecznie zapłakaną matkę daje się skusić swojej przyjaciółce na imprezę. Tam poznaje A i nie może przestać o nim myśleć. Przyjaciółka namawia ją by się z nim spotkała. Z czasem A dowiaduje się, że zamordowana dziewczynka to siostra B. 
Czy A przyzna się do winy? Czy B kiedykolwiek mu wybaczy?
Preferuję postać A.

II. Średniowieczny romans
A to księżniczka, która ma zostać wydana w imię pokoju za syna potężnego władcy. Wszystkie panny na dworze zazdroszczą jej że wyjdzie za przystojnego, jasnowłosego księcia, który któregoś dnia stanie się królem dwóch królestw. B pracuje na dworze księcia jako stajenny. Jest bękartem, bez rodziny, a na dworze królewskim trzymają go tylko dlatego że świetnie zajmuje się końmi i ma do nich dobrą rękę. Pewnego razu drogi A i B się krzyżują... Ona już nie chce wyjść za księcia, a on pragnie stać się kimś więcej niż stajennym. 
Postać B dla mnie. 

III. Loki i Thor
Kiedyś czytałam Ewangelię wg Lokiego i wpadłam na pomysł by połączyć pewien wątek z Marvelem.
Otóż Loki i Thor na prośbę Odyna schodzą na ziemię by nauczyć się nieco o śmiertelnikach< lub w innym celu>.  Tam zatrzymują się na starej farmie, u pewnego starszego małżeństw. Thor nalega by zostali u nich na czas plonów i pomogli w przygotowaniach do zimy. Loki w końcu się zgadza. Małżeństwu jest to na rękę bowiem nie mają rąk do pracy i farma jest w tragicznym stanie. Ich córka A nie radzi sobie sama z gospodarstwem, a syn B jest chory na białaczkę. Z czasem okazuje się jednak, że dziewczyna zaczyna mieć magiczne moce, co jak zawsze chce wykorzystać Loki. Oboje próbują ukryć to przed Thorem. Jako że przed zejściem na ziemię zostali pozbawieni swoich mocy Loki będzie starał się je odzyskać za sprawą A by pokonać Thora i uwięzić na ziemi. 

Wybieram postać Lokiego. Drugi autor może wcielić się zarówno w Thora jak i postać A lub w obie :D 

VI. W świecie orków
Trwa wojna między ludźmi, a orkami. A to wojowniczka/księżniczka/zwykła wieśniaczka, którą porywa horda jako niewolnice. B to jeden z braci herszta, którego nie bardzo wszyscy biorą poważnie. Zawsze bardziej przypominał posturą człowieka niż umięśnionego orka, a do tego władał łukiem nie toporem. B i A zaczynają ze sobą rozmawiać. A chce by pomógł jej uciec, ale B nie chce zostawić hordy.
Dla mnie ork.

V. Zaklęty w wilka
Młoda dziewczyna znajduje rannego wilka w lesie. Zbiera go do domu i opatruje rany. Po kilku dniach kiedy wilk dochodzi do siebie ku jej zdziwieniu w domu zastaje obcego mężczyznę, który uważa, że oboje są w niebezpieczeństwie i muszę uciekać.
Dla mnie wilk.

VI. Mój przyjaciel gej
Dwójka studentów zaprzyjaźnia się ze sobą. Razem spędzają prawie każdą chwile. A pochodzi z biednej rodziny, całe życie odkładali pieniądze by syn mógł pójść na wymarzone studia. A ma trójkę rodzeństwa szesnastoletnią Carrie, dziesięcioletniego Jima i pięcioletniego Toma. B nigdy nie zaznał biedy. Zawsze żył na wysokim poziomie. Niestety jego ojciec zawsze wyjeżdżał, a matka zajmowała się swoją pracą, a wieczorami upijała się i płakała. A zabiera po pierwszym roku B do siebie na wieś do domku by ten spędził tam wakacje. A zakochuje się w B. Początkowo wygląda na to, że B również odwzajemnia to uczucie. Niestety B myśli, że dla A to jedynie głupia zabawa, że chce spróbować wszystkiego.... Poza tym A pomaga B w zdaniu egzaminów poprawkowych... Tymczasem B zbliża się potajemnie do jego siostry Carrie i to między nimi rodzi się prawdziwe uczucie, które ukrywają przed A. 
Koniec końców wątek kończy się samobójstwem A. 
Ja preferuję postać B. Możemy pisać w trójkę. Albo autor, który wybierze postać A może po jego śmierci jeśli będzie miał ochotę wcielić się w rolę Carrie. 

VII.Fanka, gwiazda i Szatan
 A jest zwykłą prostą dziewczyną, która mieszka w niewielkim miasteczku. Tam jedyną rozrywką są imprezy nad jeziorem. Ale A nigdy nie przepadała za takim trybem życia. Zawsze ubierała się na czarno i słuchała rockowej muzyki. B to chłopak z jej miasta, który śpiewa w miejscowym zespole. Dają koncerty po garażach i urodzinach. Któregoś razu B słyszy swoją piosenkę w radio i od tej pory wszystko się zmienia. Ich zespół staje się sławny, a A zostaje ich wierną fanką od samego początku. 
Kiedy spotykają się ponownie B jest zupełnie inną osobą wykreowaną przez media osobą. A choć zakochana w nim za zabój cieszy się, że w końcu może być blisko niego np. dostała jakąś pracę fotografa czy coś.  To pewnego dnia odkrywa, że z zespołem jest coś nie tak. Z czasem przekonuje się, że są oni wyznawcami szatana i należą do jakiejś sekty. A pragnie wpłynąć na B by zrezygnował z sekty. Prawda jednak okazuje się znacznie gorsza.B jest marionetkę w rękach ludzi, którzy w show biznesie liczą się najbardziej.
Oczywiście wybieram postać B :D  

VIII.  Morderstwo doskonałe
A, B i C to przyjaciele od dzieciństwa. Pewnego razu podczas ich popijawy nad jeziorem między B i C dochodzi do przepychanki na której skutek C ginie. B wpada w panikę, ale A nie chce by przyjaciel poszedł do więzienia <w przypadku wybrania kobiety może się w nim podkochiwać> Razem wrzucają ciało do jeziora i ruszają w podróż do Los Angeles. Tam starają ułożyć sobie życie na nowo kiedy w niespodziewanych okolicznościach B dostaje role w znanym filmie u boku gwiazd całkowicie zapominając o C. A z kolei ma wyrzuty sumienia z powodu tego co zrobił/zrobiła.

 Preferuję postać B czyli mężczyzny. Płeć postaci A wg uznania autora. A również może grać w filmie wraz z B lub odnosić sukces na innym polu.

IX. Zmierzch taki jaki powinien być
A po śmierci swojej matki postanawia pracować jako opiekunka dla osób śmiertelnie chorych. Dostaje pracę w miejscu oddalonym wiele kilometrów od jej rodzinnego miasta. Dziewczyna decyduje się jednak podjąć pracę. Villa w której ma zajmować się chorym znajduje się również na totalnym odludziu. Kobieta o zmierzchu puka do drzwi. Otwiera jej młody mężczyzna czyli B. Oznajmia, że ma zająć się jego chorym ojcem. Wszystko zaczyna wydawać się A dziwne. B pojawia się tylko po zmierzchu, a na całe dnie gdzieś znika, jest blady, ma gładką cerę i pije tylko czerwone wino. Nigdy nic nie jada, nigdy nikt go nie odwiedza. Z czasem A odkrywa, że B to wampir, a chory ojciec to tylko jego lokaj, który zachorował na śmiertelną chorobę.
Dla mnie postać B. A może też mieć jakieś moce lub zostać z czasem wampirem.

X. Death Note
A znajduje pewnego razu dziwny notatnik, który nazywa się notatnikiem śmierci.Z czasem dochodzi do tego, że kiedy zapisze w nim jakieś imię i nazwisko osoba ta umiera. Zaczyna to wykorzystywać by pozbyć się swoich wrogów. B to młoda dziewczyna, która właśnie przeprowadziła się do miasta, gdzie poznaje A. 
Preferowana postać A. Reszta co się będzie działo do uzgodnienia. 

XI. Chory na raka
A ma kochającego chłopaka bez którego nie wyobraża sobie życia. Niestety on wkrótce dowiaduje się o tym, że jest chory na raka i zostało mu nie wiele. Dobrze wie, że jego dziewczyna nie poradzi sobie z tym. Postanawia przed śmiercią znaleźć jej nowego chłopaka, który się nią zaopiekuje. B to brat chorego, który wraca z zagranicy by pomóc A w opiece nad bratem. Chory uznaje, że to właśnie jego brat może być kimś kogo pokocha na nowo A. Początkowo A w ogóle nie jest przekonana co do B ponieważ jest zupełnie innym człowiekiem niż jej ukochany.
Dla mnie postać B.

XII. W stylu Rhaegar i Lyanna. 
Świat możemy ściągnąć z Gry o tron, ale przede wszystkim chodzi o sam pomysł. A ma wyjść za przyszłego króla. B choć ma żonę jest zakochany w A z wzajemnością. Pewnego dnia porywa ją z zamku. Wszyscy są przekonani, że zrobił to po to by ją zabić. Wybucha wojna. Tymczasem A i B ukrywają się ogromnej twierdzy by móc być razem. 
Dla mnie B. Możemy dodać smoki, wilkory co tam nam będzie pasować.

XIII. Mój koń. 
Która z dziewczyn nie marzy by dostać kucyka na urodziny? A dostała i to całkiem niezłego konia za nie byle pieniądze od swojego bogatego tatusia. Z czasem zauważa, że z koniem jest coś nie tak... zachowuje się jakoś tak jakby ludzko. Życie A odmienia się kiedy koń przemawia do niej ludzkim głosem...
Dla mnie koń :D możemy dodać, że to zaklęty książę w konia, albo jakaś klątwa, że tylko po zmroku przyjmuje kształt mężczyzny. 

XIV. Jedyny wątek w którym poprowadzę kobietę :D
Trzy państwa toczą ze sobą wojnę. Jedno z nich ma znaczą przewagę. A jest przyszłym królem/królem przegrywającego państwa. Musi pojednać się z ogromną armią barbarzyńców by zwyciężyć wojnę. Przybywa więc do ich królowej by zawrzeć sojusz. B jest okrutną władczynią, która dla swojego ludu nie cofnie się przed niczym.

XV. Miłość bez pamięci. 
Wątek inspirowany filmem "I że cię nie opuszczę." oraz clipem >klik< 
A i B poznają się na studiach malarskich albo jakiś innych byle mieli wspólny kierunek. Zakochują się w sobie, mieszkają razem i ogólnie wiodą szczęśliwe życie. Pewnego razu dochodzi między nimi do ostrej kłótni i B wychodzi z domu, wsiada do samochodu i odjeżdża. Wtedy A widzi go po raz ostatni... Samochód B wpada w poślizg, dachuje, spada z urwiska i wybucha. Odbywa się pogrzeb, A nie może się pozbierać... Jednak pewnego dnia dowiaduje się, że B przeżył. Podczas wypadku wypadł z auta, policja źle przeprowadziła dochodzenie uznając, że spłonął, a w rzeczywistości B jakimś cudem wstał i podszedł do niewielkiej farmy gdzie pomogło mu małżeństwo. Spędził tam całą wiosnę i lato próbując sobie przypomnieć kim jest i co w ogóle się stało. 
A spotka go gdzieś na mieście robiącego zakupy dla staruszków. Straci przytomność. B zadzwoni po karetkę itd... kiedy się ocknie dowie się, że B jej nie pamięta. Od tej pory A będzie próbowała odzyskać B. 
Wybieram B.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz