1 lipca 2017

Pomysły


Duch lasu (fantasy, romans)
Postać A: Opiekuńczy duch lasu (Leszy, jeśli zdecydujemy się na osadzenie wątku na terenie Polski)
Postać B: Studentka ASP

Lato, piękna pogoda, środek wakacji. Młoda dziewczyna wraca na wakacje do domu na wsi (która jak to często bywa jest położona niedaleko lasu). Studentka większość czasu spędza na pieszych i rowerowych wycieczkach po lesie oraz szkicowaniu z natury. Leszy, opiekun tamtejszego lasu na początku ma zamiar przepłoszyć dziewczynę, tak jak zwykł to robić z innymi ludźmi. Obserwuje ją przez jakiś czas i uznaje, że dziewczyna nie wyrządza jego podopiecznym żadnej krzywdy, więc porzuca swoje dotychczasowe plany i pod postacią człowieka przedstawia się dziewczynie. Zaczynają spędzać ze sobą więcej czasu, ona oczywiście myśli, że ten jest zwykłym leśniczym. Wątek oparłabym na ich relacji, powoli rodzącym się uczuciu, a w późniejszych etapach na rozterkach (i nieubłaganie zbliżającym się początku roku akademickiego) dotyczących tego, jak opiekun mógłby zatrzymać dziewczynę przy sobie (na przykład zmieniając ją w jednego z duchów lasu, czy coś w tym stylu).
Preferowana postać: Studentka ASP
Uwagi: Ważne, żeby postać leszego była trochę nieprzystosowana do współczesnego świata, zacofana, nieobeznana z techniką, coś w tym stylu.Szamanka (fantasy)
Postać A: Szamanka
Postać B: Poszukiwacz przygód

Historia w stylu wyprawy do Disney’owskiej Atlantydy. Grupa poszukiwaczy skarbów, w tym postać B wyruszają w jakieś oddalone od cywilizacji miejsce (może być dżungla, może być coś innego), gdzie natrafiają na wciąż żywą, zaginioną cywilizację, tajemnicze plemię. Tam poznają postać A, szamankę, która potrafi przywoływać dusze, porozumiewać się z nimi i przez to nakłaniać je do różnych rzeczy. Postać B nie ma kryształowego charakteru i koniecznie chce przewieźć szamankę do cywilizowanego świata i tam w jakiś sposób zbić fortunę na jej umiejętnościach.
Preferowana postać: Szamanka
Zlecenie hackerskie (obyczajówka?)
Postać A: Hacker z zapędami psychopatycznymi
Postać B: Zwykła kobieta

Wątek oparty na chorej relacji między teoretycznie normalną kobietą pracującą w korporacji, a aspołecznym hackerem, który dostał zlecenie na podmienienie plików jednego z ważniejszych projektów kobiety na zdjęcia pornograficzne (lub inne kompromitujące materiały) na dzień przed prezentacją. Przeglądając jej komputer (na przykład czytając jej pamiętnik zapisany w formie pliku .txt) zmienia jednak zdanie i staje się nią bardziej zainteresowany. W końcu jego zainteresowanie przeradza się w obsesje, przejmuje jej komputer na tyle, by móc wysyłać jej wiadomości bezpośrednio na pulpit. Kobieta najpierw panikuje i usuwa wszystkie wiadomości, w końcu jednak dochodzi do wymiany zdań. 
Później relację można pociągnąć w stronę nękania, naginania zasad prywatności, a także naciskania ze strony kobiety na spotkanie w prawdziwym świecie.
Preferowana postać: Kobieta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz