22 października 2017

Pomysły Luthien

I. Walkind Dead czyli Daryl i Beth.
Już od dawna marzę o napisaniu wątku z udziałem Daryla i Beth. 
Jej postać lubiłam od początku bo była niewinna i nie pasowała do całej tej scenerii, a on z kolei lepiej radził sobie w świecie post apokaliptycznym niż w świecie przed tragedią. 
Wątek zaczynamy od momentu kiedy się rozdzielają z grupą Ricka. Reszta do uzgodnienia. Chcę jednak innego zakończenia niż w serialu.

II. Z zera do mistrza.
Piękna historia o drodze do marzeń.
Postać A chłopak/ dziewczyna szykuje się do ważnych zawodów krajowych, które mają przynieść jej sukces. Jest dobrze prosperującą zawodniczką, jej koń ma świetny rodowód i wspaniały ruch. Podczas jednego z treningów dochodzi do wypadku. Koń płoszy się i A spadając uznaje uszkodzenia kręgosłupa przez co ląduje na wózku <lub coś innego co wyklucza ją z jazdy konnej do końca życia. Koń z koli doznaje traumy i robi się narowisty. 
B to chłopak/dziewczyna z zupełnie innego środowiska niż A. Zawsze miał problemy z prawem. Został skazany na czterdzieści godzin prac społecznych jako... stajenny w miejscu gdzie A trzyma swojego konia. Pewnego dnia A jest świadkiem jak B wchodzi do boksu jej konia i uspokaja konia. 
Po pewnym czasie A widzi potencjał w B. Ponieważ sama nie będzie już nigdy mogła wystartować w zawodach postanawia wyszkolić B by wystartował na jej koniu na kolejnych eliminacjach. 
Chciałabym, żeby A była kobietą a B mężczyzną ale możemy się dogadać. 

III. Wojna magów.
A młoda dziewczyna ucieka z domu po tym jak dowiaduje się, że została adoptowana. W poszukiwaniu jakichkolwiek informacji o rodzinie trafia do zamku w samym środku lasu, gdzie mieszka siostra jej matki wraz z dwójką synów. Kobieta jest zimna w stosunku do A. Jednak pozwala jej zatrzymać się u niej. Pewnego razu odwiedza ich młody i przystojny mężczyzna czyli B. A podgląda jak kobieta sprzedaje mu swoje naszyjniki i szybko go przepędza, a ten po prostu znika. Ciotka nic nie chce jej powiedzieć i traktuje ją bardziej jak służącą. 
A kiedy chce opuścić dom przekonuje się o tym, że ciotka ją więzi i nie zamierza tak prędko wypuścić. W domu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. A podejrzewa, że ma to związek z jej prawdziwą matką. Pewnego razu kiedy B znów przychodzi do domu A prosi go o pomoc. Ten zabiera ją do swojego pałacu, gdzie mieszka wraz z okrutnym wujem. Dziewczyna szybko dochodzi do tego, że jej matka była magiem podobnie jak B i jego wuj. Z czasem przekonuje się, że ród z którego pochodzi prowadził kiedyś wojnę z rodem B, a jego wuj chce wydać ją za innego czarodzieja by zapewnić sobie prawa do majątku ciotki A. 
Jednak A i B zbliżają się do siebie i wspólnymi siłami próbują przechytrzyć ciotkę oraz wuja.  
Wszystko do uzgodnienia to na razie taki luźny pomysł.

IV. Elf wychowany przez orki
A piękna elfka z wysokiego rodu wyrusza w niebezpieczną podróż do nieznanej krainy by odnaleźć lekarstwo dla swojego umierającego ojca. Kiedy przekracza granicę swojego królestwa zostaje napadnięta przez ogromne pająki. Cudem uchodzi z życiem lecz zostaje ukąszona jadem. Czuje się coraz słabsza i w końcu traci przytomność. Budzi się w ubogiej chacie z zabandażowaną raną. Kiedy wychodzi na zewnątrz wrzeszczy z przerażenia zdając sobie sprawę, że znalazła się w wiosce orków. Wtedy z tłumu wychodzi B. Młody elf wychowany przez orczą hordę, który uratował jej życie. A rozpoznaje w nim zaginionego syna króla, którego sprzed wielu lat jeszcze jako małe dziecko porwała czarownica by pozbawić króla potomka. A namawia B by wrócił z nią do królestwa. 
Kiedy od tego dochodzi B nie potrafi odnaleźć się w świecie arystokracji i dobrych manier bowiem wciąż w jego żyłach płynie orcza krew.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz