1 grudnia 2017

Pomysły


Obyczajowe

Pierwszej miłości nigdy się nie zapomina. W dodatku nie gdy, była na tyle silna, by rozpalać wszystko na swojej drodze i sprawiać, że nie widziało się świata poza tą drugą osobą. Takie właśnie uczucie połączyło Postać A i Postać B. Niestety Postać A wyjechała pewnego dnia bez słowa, nie pozostawiając po sobie praktycznie żadnego śladu. Powodów było kilka, ale główną przyczyną był ojciec. Niestety, choć bardzo chciała wszystko wytłumaczyć Postaci B, nie mogła, więc po prostu odeszła. B miał do niej żal, ale po jakimś czasie to przetrawił, twierdząc, że ruszył naprzód i związał się z inną kobietą, mogli nawet wziąć ślub. Mija parę lat, wydaje się, że ich historia jest zakończona, ale z nimi nic nie może być aż tak proste. Postać A wraca do miasteczka, z resztkami nadziei na odzyskanie mężczyzny, o którym nigdy nie zapomniała. Nie zdaje sobie sprawy, iż jej druga połówka ułożyła sobie jakoś życie. Pierwszy raz spotykają się tuż przed ślubem przyjaciół, na którym oboje mają być świadkami. Wszyscy goście zostali ulokowani w uroczej posiadłości, w tym Postać A i B.
Obyczajowe

Prezes rodzinne firmy i kolejna asystentka. On zgubił już rachubę, która z kolei, ponieważ przewinęło się ich naprawdę wiele. Szybko je zwalniał. Był perfekcjonistą i nigdy ich nie oszczędzał. Nie tolerował pomyłek i błędów. Jedne odchodziły same, ponieważ nie mogły znieść już jego wygórowanych oczekiwań, narzekań i wiecznego stresu. Inne zwolnił sam, ponieważ zrobiły coś co mu się nie spodobało; zapomniały o spotkaniu, przyniosły skurczony garnitur z pracy, wylały kawę i tego typu rzeczy. Chętnych na stanowisko jego asystentki jest już coraz mniej, aż wreszcie pojawia się ona. Zdeterminowana, by dostać pracę, bez względu na opinię. Nikt nie wie jednak, że ma ukryty motyw. Zna prezesa i łączy ich pewna ważna sprawa. Dziecko, o którym on nie wie. W liceum była w nim szaleńczo zakochana, on zaliczał dziewczyny jedna po drugiej i przez jedną noc skupił się wyłącznie na niej. To była końcówka liceum. Sądziła, że również poczuł coś niezwykłego, ale następnego dnia w szkole, nie zwracał na nią uwagi. Dla niej to była wyjątkowa noc, dla niego kolejna chwila zapomnienia. Złamał jej serce, a kilka tygodni później dowiedziała się, że jest w ciąży. Wyjechała z kraju, a słuch po niej zaginął. Teraz wróciła zdeterminowana, chcąc wprowadzić ojca do świata swojego dziecka i pokazać mu, iż w życiu liczy się coś więcej.
Fantastyka

Dziewczyna jest świadkiem zabójstwa swojej przyjaciółki i wtedy po raz pierwszy ujawniają się jej moce. Nie wie, że od lat była poszukiwana przez wojsko, po tym, jak jej biologicznym rodzicom udało się zbiec i ukryć córkę, by oszczędzić jej życia w zamknięciu, opartego na szkoleniach i testach, które miałyby z niej uczynić broń w rękach władz. Chłopak, który dla nich pracuje i który także jest odmieńcem, zostaje wysłany, by ją pojmać. Może on z nimi współpracować, ponieważ przetrzymują jego rodzinę albo na przykład, dzięki temu, ma możliwość w miarę normalnie żyć. Szczegóły do ustalenia. Sprawy się komplikują, a o dziewczynie dowiadują się Podziemni, ci, którzy z kolei handlują nadprzyrodzonymi i nieustannie walczą z rządem. Jednak, czy aby na pewno są tak źli? Pomysł jest do rozwinięcia, mam kilka pomysłów, ale wolałabym ustalić je z potencjalnym współautorem.
Obyczajowe

Właściciel eleganckiej restauracji i kelnerka. On jest twardym biznesmenem, który nie uznaje kompromisów, nie łączy przyjemności i pracy, ma swoje własne demony, o których praktycznie nikt nie wie. Ona to dziewczyna, która żyje od wypłaty do wypłaty, próbując jakoś przeżyć. Pod wpływem stresującego dnia, ma w pracy mały wypadek, oblewając szefa zupą. Zostaje bezzwłocznie zwolniona, a szef nie zamierza przyjąć przeprosin. Sytuacja się zmienia, gdy wokalista nie przychodzi do pracy, a klienci domagają się muzyki na żywo, która jest stałym elementem restauracji. Nie ma zastępstwa, goście się skarżą, a nieskazitelna opinia lokalu może zostać zbrukana. W pewnym momencie na scenę wchodzi zwolniona kelnerka i porywa gości swoim głosem. W szczególności jedną osobę, szefa, ponieważ ten jest pewny, że gdzieś już słyszał ten głos. W dzieciństwie, u dziewczyny, która jako jedyny zagościła na stałe w jego serce, tej samej, którą uważał za zmarłą. Luźny zarys, który można poprowadzić na kilka sposobów.
Obyczajowe

Szalona noc w Las Vegas, każdy kiedyś taką przeżył. Ona chciała podróżować, wyrwać się z małego miasteczka i zobaczyć jak największy kawałek świata. Miasto hazardu było jedynie krótkim przystankiem na jej wędrownej mapie. On był właścicielem firmy, skupiającym się na pracy i unikającym zobowiązań. Spotkali się na wieczorze kawalerskim. Ona za sprawą chwilowego porywu, zatrudniła się tam na chwilę jako tancerka. Od chwili, gdy na siebie spojrzeli, coś ich do siebie ciągnęło. Krótka rozmowa, zapewnienie, iż jutro już jej tutaj nie będzie i zapewne nigdy ponownie się nie spotkają, wystarczyło. Pojechali do niego i spędzili razem upojną noc. Na drugi dzień już jej nie było. Moment uniesienia stał się tylko gorącym wspomnieniem, do którego oboje mogli wracać w myślach. Niestety, każda decyzja niesie za sobą jakieś konsekwencje. Cztery miesiące później ona ponownie staje pod jego drzwiami, tuż po tym, jak rodzice wyrzucili ją z domu, gdy dowiedzieli się, że ich najmłodsza córka jest w ciąży.
Obyczajowe

Pierwszy dzień w nowym mieście nigdy nie jest łatwy. W szczególności, gdy nic nie idzie po twojej myśli, a cały wszechświat obrócił się do ciebie plecami. Mężczyzna, który próbuje podkraść je taksówkę jest ostatnim kamyczkiem, którego potrzebowała, by wybuchnąć niczym wulkan. Cóż, życie lubi też śmiać się człowiekowi w twarz i tak się właśnie dzieje, gdy dziewczyna dociera do swojego nowego mieszkania, gdzie czeka na nią jej świeżo poznana współlokatora, gotowa przedstawić trzeciego lokatora. Czy zaskoczeniem będzie, iż owym tajemniczym mieszkańcem jest nieprzyjemny typ, kradnący taksówki? Ich historia nie zaczęła się przyjemnie i z dnia na dzień nie jest wcale lepiej, gdy oboje zamieniają się we współlokatorów z piekła rodem.
Obyczajowe

Wątek z dużą różnicą wieku. On jest żołnierzem, który chcąc wyrwać się z małego miasteczka, zaciągnął się do wojska i nie zamierzał już nigdy wrócić. Jednakże zostaje ranny podczas pewnej akcji, przez co musi zrezygnować ze służby. Wraca do miasteczka, gdzie odziedziczył dom po matce, która zmarła kilka lat temu. Jego sąsiadką jest nastolatka, która także pragnie wyrwać się z małego miasteczka. Ma konserwatywnych rodziców i listę zasad, których musi przestrzegać. Jest zafascynowana nowym sąsiadem i pod pretekstem miłej sąsiadki, postanawia go odwiedzić. W wątku głównie chodziłoby o to, że dziewczyna swoją swawolą przywracałaby mu energię do życia. Zrodziłoby się między nimi uczucie, które w ich miasteczko można nazwać wręcz zakazanym. Można pokomplikować im życie jakąś nieplanowaną ciążą lub czymś podobnym, do ustalenia.
Obyczajowe

Mijają się na szkolnych korytarzach. Ona nieśmiała dziewczyna, która otwiera się jedynie na zajęciach gimnastycznych. On szkolna gwiazda i miastowy podrywacz. Nic ich nie łączy. Poza jednym. Pewnego razu spotykają się we śnie i od tamtego wieczoru, dzieje się to regularnie. Sądzą jednak, że są to tylko sny, nie wiedząc, że oboje śnią o tym samym, tak naprawdę spotykając się w swoich umysłach. Nie jest to jednak sprawką magii, a technologii. Dokładniej mówiąc, czipu, który wszczepili im lekarze w szpitalu, za sprawą tajnego projektu. Teraz oboje będą musieli się zjednoczyć, ponieważ w przeciwnym razie staną się jedynie obiektem badań. 
Obyczajowe

Postać A jest tajnym agentem tajemniczej organizacji. Rodzice zajmowali wysokie stanowiska, a więc jej dziedzictwem było pójście w ich ślady. Od dziecka była szkolona, by wyrosnąć na agenta bez skazy, wyszkolonego w boju i aktorstwie. Postać B jest studentem, a przede wszystkim wybitnym informatykiem, który wykorzystuje swoje zdolności jako haker. Włamuje się na serwery różnych firm i organizacji, by sprzedawać dane zleceniodawcom. Organizacja, w której pracuje postać A, od dawna próbuje namierzyć hakera, który już dwukrotnie włamał się na ich serwery, wykradając pewne dane. Udaje im się ustalić uczelnię, na której studiuje poszukiwany. Wysyłają Postać A, by pod przykrywką wykryła hakera.
Płeć postaci można zmienić. 
Obyczajowe

Wątek pomiędzy żołnierzem i dziewczyną, która byłaby siostrą jego zmarłego przyjaciela. Historia zaczęłaby się od listów, które by wymieniali, z jednego, zrobiły się dwa, pięć i tak dalej. Mężczyzna wychowywał się w domu dziecka i nigdy nie miał rodziny, toteż w jakimś stopniu czułby się samotny. Dziewczyna dzięki tej relacji radziłaby sobie ze stratą brata i w taki sposób wywiązałaby się ich listowna znajomość.
Luźne zarysy
Obyczajowe

Wątek z motywem romansu. Mianowicie chodzi mi po głowie mężczyzna z paroletnim małżeńskim stażem i kobieta, asystentka, przyjaciółka, przypadkowa kompanka... Możliwości jest wiele. W każdym bądź razie pojawia się między nimi iskra, która jest zapalnikiem dalszej rodzącej się pomiędzy nimi relacji. Mogą się w sobie zakochać albo ona po prostu będzie jedynie wierzyć w jego liczne kłamstwa, a gdy dotrze do niej, że mężczyzna nie zamierza odejść od żony, zacznie go prześladować. Można zamienić to w romansidło albo w jakiś dziwny kryminał. Opcji jest wiele, z chęcią wysłucham różnych propozycji.
Post-apo

Ostatnio chodzi za mną coś w tematach post-apo. Jakaś katastrofa, skuszę się nawet na świat zombie, jeśli ktoś będzie chciał spróbować. Może jakiś świat zaczerpnięty z The 100, ale bez postaci kanonicznych, własna historia. Klany, tragedie, walka o przetrwanie, o przywództwo...

Obyczajowe

Od jakiegoś czasu chcę ponownie zacząć prowadzić postacie męskie, ale nie chcę od razu skakać na głęboką wodę, więc jeśli ktoś ma jakiś pomysł i brakuje mu osoby, która poprowadzi mężczyznę, jestem do dyspozycji. Nie obiecuję, że spełnię wszystkie życie, ponieważ prowadzę raczej specyficznych i dosyć trudnych panów, ale może akurat coś mi się spodoba i będę bardziej niż chętna, by poprowadzić faceta.

Mafia, przestępstwa, półświatek 

Spróbowałabym chętnie czegoś w półświatku. Podziemne walki, nielegalne interesy. Jakaś mafia, walki gangów, szeroko pojęte przestępstwa. W tym temacie można naprawdę wiele wymyślić i pokombinować. Świta mi kilka zalążków, może ktoś także będzie miał jakiś pomysł. Jestem jak najbardziej otwarta.
Fantasy

Elfy i tym podobne istoty to nie moja bajka, ale chciałabym poprowadzić wątek o zwaśnionych rodach, tylko bardziej po swojemu. Bardziej... realnie. Nie jest to może idealne określenie, ale nic lepszego nie przychodzi mi teraz do głowy. Chodzi za mną pomysł o władcach żywiołów, nie musi być ich czterech, można coś pozmieniać. W każdym razie chciałabym stworzyć świat oparty na takich zasadach.
Obyczajowe

Marzy mi się umiejscowienie akcji na studiach i z pewnością chciałabym w to wplątać różne studenckie bractwa, imprezy z rozwodnionym piwem, kółka naukowe i tego typu rzeczy. Coś prostego może nawet banalnego, czego dawno nie prowadziłam, a z chęcią do tego powrócę. Oczywiście trzeba w to wpleść jakąś historię, relacja oparta na nienawiści, coś związanego z zakładem, możliwości jest multum... Jestem jak najbardziej otwarta na propozycje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz