22 lipca 2000

Pomysły

Wątek I
Postać A to syn miejscowego pijaczka, okrytego złą sławą wśród co porządniejszych mieszkańców niewielkiej wsi. Niejednokrotnie musiał ponosić konsekwencje uczynków swego ojca, przepraszać sąsiadów i naprawiać wyrządzone szkody; ponadto, odkąd zmarła jego matka, ma na utrzymaniu trójkę młodszego rodzeństwa. Któregoś poranka, w szopie natyka się na postać B (płci żeńskiej), która prosi, by jeszcze przez kilka dni nie wyrzucał jej na bruk. Zdezorientowany A:
a) zgadza się, po czym jakiś czas dokarmia i zabawia rozmową dziwną nieznajomą, która niespodziewanie znika;
b) wrzaskiem wygania dziewczynę z szopy, a kiedy ta ucieka, w chłopaku odzywają się wyrzuty sumienia i postanawia jej poszukać, oczywiście bez rezultatów.
Kiedy ojciec A ginie w wypadku, osierocając czworo dzieci, w jego życie na nowo wkracza B, wyciągając do niego pomocną dłoń...

UWAGI: Wątek zabarwiony zbrodnią i krzywą moralności. Preferuję postać B.
Wątek z Vee NakuWątek II
Postać Q (płeć dowolna) i postać V (kobieta) to związani ze sobą narkomani, żyjący z dnia na dzień i utrzymujący się głównie z prostytucji oraz drobnych kradzieży. Już dawno przestali liczyć, ile razy obiecywali sobie, że zaczną wszystko od nowa i nawet nie starają się udawać przed sobą, że próbują. Kiedy Q wpada w tarapaty po potyczce z klientem, w pośpiechu ucieka z miasta, zabierając ze sobą V. Trafiają do maleńkiej wioski, otoczonej gęstymi lasami, z dala od jakiejkolwiek cywilizacji. Czy uda im się odnaleźć? I czy sami nie zostaną odnalezieni?

UWAGI: Mocno ogólny zarys, cała akcja do dopracowania. Preferuję postać V.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz