5 marca 2017

Daktylowe pomysły pterodaktyla1. Coś o dinozaurach.  Już po moim nicku można się domyślić, że lubię dinozaury, a pisanie z nimi w tle jest moim wątkowym marzeniem.

Postać A - wojskowy
Postać B - naukowiec


Akcja rozpoczyna się kilka lat po tym, jak na pewnej wyspie dochodzi do ogromnego kataklizmu (tsunami, wybuch wulkanu), w wyniku którego nieliczni mieszkańcy giną, pozostawiając naturę samej sobie. Człowiek nie miał wstępu na wyspę przez długi czas, jednak terenem zainteresował się amerykański rząd, chcący zrobić tam jedną z baz lub ośrodków treningowych. Na wyspę zostaje wysłany oddział składający się z żołnierzy i naukowców, których zadaniem jest ocena przydatności terenu i tego, czy nie ma tam zbytnich niebezpieczeństw. Z początku wszystko idzie bardzo dobrze, jednak później sprawy przybierają nieoczekiwany obrót. Okazuje się bowiem, że na wyspie żyją dinozaury, jednak nikt nie wie, dlaczego.

Postać A i Postać B z początku za sobą nie przepadają (może ich łączyć jakaś śmieszna przeszłość), jednak znoszą swoją obecność dla dobra wspólnego zadania. Mają nadzieję, że wcale nie będą musieli ze sobą współpracować, ale ogromne bydle zżerające załogę krzyżuje im plany (jak żyć?). Dwójka będzie musiała radzić sobie razem i starać się przetrwać w tym wyrwanym z historii, prehistorycznym świecie, w którym brak Wi-Fi to najmniejszy z problemów.

UWAGI: W tej historii wolałbym wcielić się w Postać B, bo wojskowi jakoś mi nie leżą i niezbyt się w nich wczuwam. Najważniejsze elementy historii są opisane, kilka mam w głowie, ale są one tak plastyczne, że bez problemu można je obgadać wspólnie i ewentualnie zmienić. 2. Anioły i Demony. 

Postać A - Diabełek, Demonek, Koźli Pomiot, zwał jak zwał, wszyscy wiedzą o co chodzi.
Postać B - Aniołek, Niebiańska Istota, Latający Kurczak.

Odwieczna walka między dobrem i złem nie mogła przybrać śmieszniejszego wyglądu. W latach, gdy ludzie większą uwagę poświęcają losom telewizyjnych ulubieńców i marnują swój czas na godzinnym oglądaniu przewracających się ludzi lub śmiesznych kotków w Internecie, Bóg i Szatan z bólem dostrzegają, że coś jest nie tak i postanawiają wspólnie zesłać na ziemię Proroka, który miałby nawrócić ludzi na tą właściwą drogę (dziwne, że Szatan chce nawracać ludzi, no ale chce, nie pytajcie dlaczego, bo nie wiem). Zarówno Bóg jak i Król Piekieł godzą się, że Prorok powinien posiadać doradców z obu stron, by przypadkiem nie stał się zbyt jednostronny. W tym celu zsyłają na ziemię po jednym ze swoich żołnierzy. Pech chciał, że Prorok ginie bardzo szybko (cholercia!). Postać A i Postać B mimo wzajemnej niechęci muszą połączyć siły by odnaleźć Proroka i dopilnować, by szefostwo, które obiecało nie podglądać i ingerować, nie dowiedziało się o porażce. Co może pójść źle? Otóż wiele, bo ludzki świat kryje wiele tajemnic i ciekawostek, Prorok milczy i się nie pokazuje, a A i B zaczynają myśleć, że wszystko to nie wygląda na to, czym się z początku wydawało.

W wątku chodzi oczywiście o typową walkę dobra ze złem, z tym, że tym owym złem nie jest to co może się z początku wydawać. Rolą Postaci A i Postaci B jest pilnowanie Proroka, który ma przywrócić ludzkość na właściwe tory. Nie wiedzą jednak, że Prorok jest pierwszym etapem straszliwej Apokalipsy, którą Bóg i Szatan zgotowali dla ludzi za ich nieposłuszeństwa. Czy Aniołek i Diabełek postanowią uratować ludzi, których powoli zaczynają lubić, czy też po odkryciu prawdy postanowią słuchać się rozkazów i pozwolić by działa się wola szefostwa?

UWAGI: Chcę Aniołka!3. Czarownice i Demony.

Postać A - czarownik/czarownica
Postać B - demon/demonica

Postać A znalazła sposób na zwiększenie swojej mocy poprzez oszukanie Demona. Odprawia rytuał przywołania i pojawia się Postać B, która z chęcią zawrze układ, by posiąść zbłąkaną duszyczkę. Niestety Postać A głupia nie jest i nie ma zamiaru zawierać żadnego układu, przez co Postać B zostaje uwolniona na ziemi, bo bez podpisanej umowy nie może wrócić do Piekieł, gdyż rytuał ciągle pozostaje niedokończony. Postać A myśli, że oszukała Postać B, jednakże piekielny wysłannik nie ma zamiaru poddać się tak łatwo. 

UWAGI: W smaku mi jest pisanie postacią A. Wątek to taka troszkę obyczajówka z fantastyką w tle. Możemy mieszać i wprowadzać do wątku różne paskudy, które będą utrudniać życie bohaterom.4. Nadnaturalny Suicide Squad.

Postać A - nadnaturalny człek.
Postać B - drugi nadnaturalny człek.

Film jaki był, taki był, nie znaczy to jednak, że nie można się troszkę podinspirować. Na ziemi, gdzie magia i czary istnieją, a ludzie doskonale wiedzą, jakie mogą być konsekwencje nieprzestrzegania Praw Piątej Magicznej Konwencji, nie dzieje się za dobrze. Różne paskudztwa i plugastwa panoszą się po świecie. Wampiry wypowiadają otwartą wojnę wilkołakom i to, które programy mają dominować w telewizji wieczornej. Czarownice oburzają się ciągłymi zmianami w Kodeksie Prowadzenia Miotły, (no ale co się dziwić, skoro już na niebie panują korki?). Zombie i Ghule sobie chodzą, bo są głupie i nikt ich nie lubi...
W świecie tym dochodzi do zjawisk, które często przerastają zwykłą, śmiertelną policję. Nie mają oni umiejętności by poradzić sobie z bijącymi się wilkołakami, nie mówiąc już o tym, by pozbyć się czarnoksiężnika, który zagraża światu. Cóż, nikt nie chce się tego podjąć, nawet największe i najsilniejsze wilkołacze Alfy. Dlatego w tym celu zostaje powołana specjalna grupa "wybrańców" czyli najgorszych indywiduów, jakie kiedykolwiek chodziły po świecie. Przez większość swojego życia byli oni zamknięci w więzieniu, więc gdy tylko nadarzyła się okazja, by wyjść poza kraty to nie mogli tego zmarnować. Wspólnymi siłami mają pokonać Złego Pana i nie pozwolić mu na przejęcie władzy (przy okazji chcą spierdolić, ale im to nie wychodzi, haha).
Postaci A i B są do naszej dowolnej kreacji.5. Odzyskiwanie wiary. (lol, naprawdę nie wiem, jak to nazwać ;__:)

Postać A - człowiek, mężczyzna, kierowca ciężarówki.
Postać B - młoda istotka znaleziona na pace.

Postać A jest mężczyzną, który myśli, że stracił w życiu już wszystko począwszy od żony i dziecka, a skończywszy na dobrze płatnej pracy i szacunku ze strony bliskich mu osób. W jego życiu prawdziwym okazało się przysłowie, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie i niestety okazało się, że on takowych nigdy nie posiadał. Zmuszony do opuszczenia rodzinnego miasta, z wyrokiem za oszustwa podatkowe na karku i rozwijającym się alkoholizmem, przyjął jedyną proponowaną mu pracę jaką było kierowanie ciężarówką. Cóż, nie jest to może praca marzeń, ale na nic lepszego nie może liczyć, a przynajmniej może pobyć sam ze swoimi myślami.
Postać B jest młodą osóbką, która nieoczekiwanie wkroczyła do świata mężczyzny. Został znaleziony pod starym kocem na pace ciężarówki. Po kłótni między dwójką Postać A postanowiła podwieźć Postać B tam gdzie chce. Na ich drodze pojawia się wiele przeszkód i przeciwności, ale być może spotkanie to nie było przypadkowe i miało na celu sprawienie, że Postać A odzyska na powrót utraconą wiarę na lepsze jutro. Między postaciami nawiązuje się niemal rodzinna relacja (tak, rodzinna, jak ojciec-syn, bez patologicznych romansów, wybaczcie, nie tym razem).

UWAGI: Ze względu na to, że wiem więcej o postaci B to wolałbym grać nią, by nie popsuć niespodzianki.6. Postapokalipsa. 

Postać A - zarażony człowiek, były żołnierz jednostki bojowej Ostoi.
Postać B - drugi zarażony człowiek.


Zazwyczaj w apokaliptycznych serialach i filmach widzimy ludzi, którzy starają się przeżyć w nowym i niebezpiecznym świecie. Tym razem jest jednak inaczej. Postać A i Postać B to dwójka nieszczęśników, których dotknęła potworna zaraza, która wybiła znaczną większość ludzkości. Obie postaci różni wiele, od charakterów po poglądy. Mają jednaj jedną wspólną cechę. Ciągle żyją. Nie wiedzą czemu zaraza nie pochłonęła ich ciał i nie zmieniła w żądne krwi bestie, tak jak to zrobiła z innymi. Zamiast tego zdobyli one niewiarygodne umiejętności, które sprawiły, że zyskali kilka cech potwornych kreatur, które zaczynają opanowywać to co zostało z Ziemi. Ich szybkość i zwinność przewyższają umiejętności zwykłych ludzi, a szybsza regeneracja ciała sprawia, że większość urazów jest im nie straszna.
Ostoja to nowe, niewielkie państwo, zajmujące tereny dawnej Atlanty. Państwo to niezwykle interesuje się dwójką zarażonych, których chce wykorzystać do własnych celów. Przeprowadzają na dwójce doświadczenia, chcąc dowiedzieć się, dlaczego to właśnie oni zostali ułaskawieni przez kataklizm. Postać A i Postać B muszą połączyć wspólne siły i uciec z dawnego azylu i nie pozwolić się zabić. Muszą też pamiętać, że zdani są jedynie na siebie.

UWAGI: Chcę postać B7. Coś o wróżkach.

Postać A - brat.
Postać B - brat/siostra.


Rzecz się dzieje w odległej krainie zwanej Nowym Jorkiem. Postać A i Postać B to kochające się rodzeństwo, które mieszka z kochającymi się rodzicami. Niestety błogie i spokojne życie w mieście, które nigdy nie zasypia szybko się kończy wraz ze śmiercią rodziców. Dzieci zostają wysłane w odległą podróż, by osiedlić się na bagnach Luizjany. Niebezpieczne miejsce powoli zaczyna odkrywać przed nastolatkami magię i uroki tuszując prawdę o tym, że aligator to nie jedyne stworzenie, które może odgryźć nogę nieostrożnym przyjezdnym.

Niebezpieczeństwo zaczyna zagrażać bohaterom, gdy pewnej nocy łapią niezwykle wyglądającego owada. Po bliższym przyjrzeniu okazuje się, że nie jest on niczym, co do tej pory widzieli. Istota okazuje się być wróżką i to taką niezwykle gryzącą. Postać A i Postać B nie wie, że wraz ze złapaniem małej istotki ściągnie na siebie uwagę wszystkich wróżek, których Królowa jest niezwykle mściwa. Dwójka musi stawić czoła czemuś o wiele gorszemu niż okres dojrzewania i test całoroczny z matematyki - krwiożerczym wróżkom.8. Współcześni Odyseja.

Wątek inspirowany homerycką Odyseją. Postać A ma swój gang motocyklowy, z którym przemierza ziemie Ameryki Północnej i spotyka na swojej drodze różne przeszkody. Szuka własnego miejsca na ziemi. Codzienne jeżdżenie i nijaka egzystencja polegająca na rozbojach i kradzieżach powoli zaczyna mu się nudzić i postanawia to zmienić i ustatkować się. Zmienić swoje nawyki nie jest jednak łatwo. Postać A krzywdzi pewnego olbrzyma sprawiając, że ten traci wzrok. Olbrzym jest synem potężnego boga, który za wszelką cenę stara się zemścić na A za krzywdy, które ten wyrządził. Postać A zostaje zesłany w samotną drogę i ściągnięty do Ogygii, która jest klubem z którego nie ma już ucieczki. Władzę w nim sprawują syreny, które swoim śpiewem zmuszają zamkniętych tam ludzi do wieloletniej służby. Poznaje tam Postać B, z którą postanawia uciec. Nie podejrzewa, że B nie jest tym, za kogo się podaje.

UWAGI: Jest to luźna inspiracja Odyseją. Nie trzeba znać historii by pisać wątek. Pojawi się tutaj pełno nawiązań do mitologii. Chcę w to plątać bogów, wszystkie mitologiczne kreatury i co tylko się da. Osobiście chcę postać B. Wątek męsko-męski najbardziej mi leży. Postać A odgrywa rolę Odyseusza, a Postać B - Kalipso.


Chętnych na jakiś pomysł, zapraszam pod swoją kartę :)

Więcej pomysłów wkrótce....

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz