20 czerwca 2013

Pomysły Harpi

1 - Czy można pokochać... smoka?

Postać A - młoda kobieta
Postać B - wojownik, mąż Postaci A, starszy o 10 lat od niej

Rzecz dzieje się w czasach, które można nazwać średniowiecznymi na planecie X, która jest identyczna do ziemi, jednak żyją tu smoki.
Postać A to kobieta należąca do wioski wojowników-barbarzyńców, która była żoną najlepszego z nich. Dla otoczenia był postrachem, szanowanym i wielbionym, a także znanym innym plemionom. Dla żony był delikatny i kochający, nie zdążyła mu jednak dać potomka, kiedy ten umiera, prawdopodobnie zabity przez smoka. Jego śmierć nie jest jasna, gdyż ciała nie odnaleziono.
Na scenę wkracza Postać B, która była jednym z młodszych braci zmarłego wojownika. Postanawia wziąć wdowę za swoją żonę. Postać B wydaje się być zupełnym przeciwieństwem swego brata. Dla niej jest brutalny i porywczy, traktuje ją jak swoją własność, by za chwilę ją odrzucać, jakby nie chciał jej znać. 
W wiosce nie ma najlepszej reputacji ze względu na to, że izoluje się od reszty i trudno do niego dotrzeć, niechętnie poluje na smoki, jednak jest doskonałym łowcą. Postać A próbuje dotrzeć do swojego nowego męża, znała go jako małego chłopca, już wtedy widziała, że był inny (retrospekcje? młodzieńcza miłość?). Ale widziała też, że mimo iż chciał uczestniczyć w życiu wioski, coś mu w tym nie pozwalało.
Dość szybko odkrywa, że Postać B czasem zmienia się w smoka i że nienawidzi tego drugiego wcielenia, gdyż nie potrafi nad nim zapanować. Ale Postać A zdążyła już znienawidzić smoki, wpajano im tą nienawiść od początku...
Czy uda im się utrzymać tajemnicę? Czy między nimi utworzy się miłość? Czy przetrwają próbę podczas dorocznej migracji, uciekając przed zimą? Akcja zaczyna się od powrotu wojowników do wioski i wieści o śmierci męża Postaci A.
uwagi: interesuje mnie postać A
______________________________________________________________

2 - Trochę dzikości i wojskowych mundurów

Postać A - nowy więzień
Postać B - komandos

Niedaleka przyszłość. Konflikt zbrojny pomiędzy państwami X i Y. Specjalna jednostka wojskowa. Teren zabudowany wysokim ogrodzeniem i drutem kolczastym. Koszary, baraki, kantyna. Trafiają tam zbiegli więźniowie i dezerterzy,  niebezpieczni i zdolni do wszystkiego.
Nazywają to miejsce wojskowym ośrodkiem dyscyplinarnym. Panuje tu rygor i posłuch dla wyższych w hierarchii, ale poza tym szeregowi czy byli szeregowi żyją tu własnym życiem i własnymi regułami. Zazwyczaj pięści.
Jednym z tych więźniów jest Postać A. Zaraz obok szkolą się wojskowi. Czasem wpadają tu też zwiedzający, gdyż nieopodal znajduje się ośrodek badawczy i znajduje się tam kilka ciekawych okazów.
Jest też specjalna jednostka, której wszyscy wolą unikać, a i oni mają do dyspozycji głównie zakryty plac i wysokie zabudowania. Jest w nich coś, co każe się trzymać od nich z daleka. Drapieżniki.
Najpewniej zostali przeniesieni na to zadupie, by nikomu nie wadzili i mogli robić swoje. Mimo, że nie są wyjęci spod prawa, traktowani są jak czarne charaktery. Prawdopodobnie dostają zlecenia na morderstwa, czy siania strachu w niepodległych wioskach wrogów.
Postać B należy do tej jednostki. Postać A odkrywa, że członkowie specjalnej jednostki nie są ludźmi (zmiennokształtni - półsmoki, półtygrysy, półaligatory). Postać A także nie jest. Postanawia się ubiegać o dołączenie do jednostki, jednak wszelki kontakt z osobami z góry jest bardzo ograniczony, więc Postać A postanawia zagadać Postać B, zaprzyjaźnić się i ściągnąć go na swoją stronę, by ten mu pomógł. Postać A nie bardzo jednak wie w co się chce wpakować...
uwagi: interesuje mnie postać B
______________________________________________________________

3 - Mafijne porachunki

Postać A - złodziejaszek
Postać B - mafiozo

Postać A jest drobnym złodziejaszkiem, włamuje się na posiadłość jakiegoś bogacza, nieświadomy, że są to tereny organizacji przestępczej, niebezpiecznych i wpływowych ludzi. Postać A chciała tylko się rozejrzeć by ocenić szansę na łup. Przedziera się przez gęsto porośnięty ogród, który otoczony był przez wysoki kamienny mur, by natrafić na scenę, której świadkiem z pewnością nie chciał być. 
Pod wielkim drzewem wiśniowym wykonywana jest prawdopodobnie egzekucja. Stoi tam kilka postaci, w tym Postać B. Do uszu Postaci A dobiegają informacje, przez które skazany był torturowany i w obawie, że wypłyną, najpewniej skończy na dnie rzeki.
Postać B dostrzega Postać A w momencie, kiedy wieszają skazańca. Postać A ucieka. Obydwie postacie rozpoznają się nawzajem. (Kim byli dla siebie w przeszłości?). Skazaniec był informatorem wrogiej grupy Postaci B. Kiedy wroga grupa się dowie, że jest ktoś jeszcze, kto może przekazać im te cenne informacje na pewno będą chcieli dostać go w swoje ręce. Za to grupa Postaci B będzie chciała go zabić.
Postać B postanawia chronić Postać A. (Może go porwie?). Okazuje się, że Postać B jest wysoko w hierarchii grupy, ale ma też swoje cele, które wydają się go poróżniać z grupą. (Kim naprawdę jest Postać B i dlaczego chroni Postać A?). Gra toczy się o wysokie pieniądze, ale i o życie obydwóch.
Postać A i B to mężczyźni. Postać A i B mogą zostać złapani przez wrogą grupę i więzieni. Pomiędzy postaciami może wywiązać się romans.
uwagi: interesuje mnie postać B
______________________________________________________________

4 - Furry (szkic ;v)

Świat, w którym furry (antropomorficzne zwierzęta) są traktowani jak zwierzęta, niewolnicy, czy tania siła robocza.
______________________________________________________________

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz