3 stycznia 2015

11. Narzeczona demona

Gatunek: fantasy, romans
Wioska X ma kiepskie położenie - z każdej strony otacza ją gęsty las, w którym aż roi się od bandytów i dzikich zwierząt. Mimo to mieszkańcy cieszą się spokojem i nie czują cienia strachu wchodząc do serca niebezpiecznej puszczy. Wszystko za sprawą paktu podpisanego lata temu przez założycieli wioski z potężnym demonem, który zobowiązał się otoczyć opieką mieszkańców.
Jednak nic za darmo.
W zamian za opiekę demon wybiera najładniejszą dziewczynę z wioski i zabiera ją do swego domu jako żonę. To smutny los zarówno dla samej dziewczyny, jak i jej rodziny. Czymże jednak jest nieszczęście kilku osób wobec bezpieczeństwa całej wioski, prawda?
Ostatnio demon zrobił się bardziej wybredny. Niemalże co roku żąda nowej żony, zaś jeśli chodzi o poprzednią, wracają jedynie należące do niej rzeczy. Czym zawiniły te wszystkie kobiety? To pytanie pozostaje bez odpowiedzi.
Nowa narzeczona w końcu żegna się z rodziną i trafia do owianej tajemnicą siedziby demona. Początkowo przyszły małżonek nie poświęca jej zbyt wiele uwagi, każąc swojej służbie przysposobić wiejską pannę do życia na zamku. Każdy dzień składa się na serię skomplikowanych zabiegów mających uczynić jej wygląd miłym dla oka oraz lekcji manier i etykiety pasujących do damy.
Pewnej nocy mimo zmęczenia dziewczyna nie może zasnąć. Wybiera się na późny spacer do ogrodu i spotyka tam niezwykle przystojnego młodzieńca, który poruszony jej losem postanawia pomóc jej uciec z zamku. Dziewczyna jest rozdarta między poczuciem obowiązku i strachem przed demonem a własnym szczęściem. Młodzieniec obiecuje spotykać się z nią ponownie każdej nocy w ustalonym miejscu, by przekonać ją do swego planu i wyrwać z łap demona.
Dziewczyna nie wie jednak, że młodzieniec i demon to ta sama osoba. Przyszły mąż postanowił użyć swojej magii by wypróbować wierność wybranki. Jeśli nie przejdzie tej próby, czeka ją ten sam los, co poprzednie narzeczone.
 • Autorzy wcielają się oczywiście w postaci demona i narzeczonej.
 • Wątek nie musi dziać się w realiach typowego, europejskiego fantasy. Daleki Wschód serdecznie zaprasza :)

4 komentarze:

 1. [ Pomysł mi się szalenie podoba i ja chętnie wcieliłabym się w jedną z postaci... Słyszałam jednak, że autorka tego tekstu nie ma czasu... ;c
  Więc jeżeli ktoś jest przeprowadzić ten wątek ze mną, to ja jestem na tak! ]

  OdpowiedzUsuń
 2. [Prawda, nie mam niestety czasu :( Dlatego tym bardziej zachęcam do korzystania z moich pomysłów :D Co się mają kisić, niezrealizowane?]

  OdpowiedzUsuń
 3. [Jestem bardzo chętna na ten wątek! ]

  OdpowiedzUsuń
 4. [ Skoro tak to, jeżeli nie masz nic przeciwko temu, możemy go razem poprowadzić. ;) ]

  OdpowiedzUsuń