12 listopada 2015

Pomysły

1. Romans wampir-człowiek. A jest znudzonym życiem wampirem. Już dawno zaprzestał poszukiwań swoje partnera (w przypadku tego wątku potrzebne jest założenie, że każda nadnaturalna istota ma gdzieś na świecie swojego partnera, którego pozna, bądź nie). Jego przyjaciel, również wampir, który całkiem niedawno znalazł swoją partnerkę, przedstawia A przyjaciela swojej partnerki. A nie wyczuwa tego, że B jest jego partnerem. Planuje wykorzystać B, a potem zostawić go tak, jak inny kochanków. Po wszystkim B dowiaduje się, że wampir chciał go tylko wykorzystać. Dopiero po wyjeździe B, do A dociera, że B jest jego partnerem
To tylko luźny pomysł, który można zmodyfikować na wiele sposobów. Wolałabym jednak, aby sprawa z partnerstwem pozostała.

Moja preferowana postać: B

2. Książę i... żaba? - postać A to książę i postać B, czyli sługa/syn stajennego, wychowywali się razem, a przyjaźń nie wiadomo kiedy zamieniła się w miłość. Ich romans nie trwa długo, bo B nagle znika, zostawiając swojego księcia bez żadnej wiadomości. Mija kilka miesięcy/rok/więcej i A gdzieś wyjeżdża (może być już nawet zaręczony z jakąś księżniczką) i spotyka ukochanego, który udaje, że go nie zna. Za tajemniczym zniknięciem B stoi rodzina księcia, która dowiedziała się o romansie, który mógłby zaszkodzić ich pozycji.
Nie musi to być wątek historyczny. Akcja równie dobrze może dziać się we współczesności, jeżeli założymy, że większość państw to monarchie (jestem za tą wersją).

Moja preferowana postać to B, lecz w tym przypadku jestem skłonna przygarnąć A. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz