18 marca 2017

Wymarzone wątki

I. Naukowiec i istota 

Pewna kobieta pracuje w laboratorium nad stworzeniem ludzkiej hybrydy. Po wielu nieudanych próbach w końcu udaje jej się stworzyć zarodek, który dobrze się rozwija. Ponieważ jej prace zostają wstrzymane, a obiekt B dobrze się rozwija jest zmuszona odesłać go do przyjaciela w Afryce by ten doglądał obiektu. Po latach kobieta ginie w wypadku i zostawia swojej córce A dokumentu świadczące o istnieniu obiektu B. A leci do Afryki <może być inny kraj> by zobaczyć obiekt B. B okazuje się być istotą wyglądającą na pierwszy rzut oka identycznie jak człowiek. A i B zbliżają się do siebie. Niestety B ma w sobie też zwierzęce geny oraz nadprzyrodzone moce, które nie sposób kontrolować. Nim A zda sobie sprawę, że B jest niebezpieczny będzie już za późno.

Wolę postać B.


II. Szkoła przetrwania

A i B to pasażerowie lotu 56 podczas którego dochodzi do katastrofy lotniczej. Samolot rozbija się w górach. Z wszystkich pasażerów ocalała tylko ta dwójka. Razem próbują wydostać się z morderczych gór. Wędrują wiele dni i nocy, lecz kiedy docierają do miasteczka okazuje się, że wszyscy ludzie zniknęli, a miasto zostało wyniszczone. Razem próbują odnaleźć jakiekolwiek ślady życia i dojść do tego co się wydarzyło. Nie mają pojęcia, że nastały czasy apokalipsy i są wśród niewielkiej grupy ocalałych.


III. Zaklęta w wilka

Czasy średniowiecza. A jest czarnoksiężnikiem. B to dzielny i oddany królowi rycerz, który w skutek przypadku trafia do lochów, gdzie poznaje A. Oboje planują ucieczkę. B dowiadując się o zdolnościach A pragnie namówić go do odszukania swojej ukochanej zaklętej w wilczycę by ten przywrócił jej ludzką postać. Chociaż A to typ złoczyńcy i kogoś komu nie można ufać udaje dobrego człowieka, który chce pomóc rycerzowi. Oboje uciekają z więzienia i próbują odnaleźć ukochaną B.

Wolę postać A. 


III. Mafia

A to odpowiedzialna dziewczyna, na której głowie zawsze było wychowanie dwójki młodszych i niesfornych braci. Zajmuje się również chorą na raka mamą. Przeprowadzają się do LA ponieważ A liczy tam na lepszą pracę dzięki, której będzie mogła utrzymać całą rodzinę. Poznaje tam pewnego mężczyznę, który proponuje jej ciekawą pracę. Niestety jako pani do towarzystwa. Ponieważ jej mama potrzebuje drogich leków dziewczyna zgadza się przyjść jeden raz i przekonać się jak będzie wyglądać jej praca. Okazuje się, że owe panie do towarzystwa to kobiety, które mają zabawiać mafijnych bossów z LA.
B to młody i nieokrzesany syn największego bossa, który prowadzi swoje studio tatuażu. Bardziej dusza artysty niż gangstera. Przekonany, że jego starszy brat obejmie władze po ojcu żyje sobie całkiem normalne. Na przyjęciu poznaje A, która okłamuje go, że jest tutaj z bratem, a nie jako dziewczyna do towarzystwa. Oboje przypadają sobie do gustu.
Sprawy komplikują się kiedy brat B ginie, bracia A zostają porwani, a mama umiera.

Postać B dla mnie.


VI. X-men

A trafia do szkoły mutantow. Nie może odnaleźć się w świecie, który dopiero odkryła. Tęskni za rodzina po mimo tego że się jej wyrzekli poznając prawdę o zdolnościach córki. B to mutant który nie radzi sobie w szkole i ma problemy. Nikt za nim nie przepada ponieważ pewnego razu jeden z uczniów zginął przez niego w tragicznym wypadku. Oboje poznają się na szkolnej wycieczce. B chce uciec i nie wrócić do szkoły. A chociaż nie narzeka na uniwersytet nie chce puścić go samego. Wyrusza z nim w podróż po nieznanym kraju gdzie czeka ich wiele kłopotów...

Preferuje postać B.


V. Loki i Thor 

Kiedyś czytałam Ewangelię wg Lokiego i wpadłam na pomysł by połączyć pewien wątek z Marvelem. Otóż Loki i Thor na prośbę Odyna schodzą na ziemię by nauczyć się nieco o śmiertelnikach< lub w innym celu>.  Tam zatrzymują się na starej farmie, u pewnego starszego małżeństw. Thor nalega by zostali u nich na czas plonów i pomogli w przygotowaniach do zimy. Loki w końcu się zgadza. Małżeństwu jest to na rękę bowiem nie mają rąk do pracy i farma jest w tragicznym stanie. Ich córka A nie radzi sobie sama z gospodarstwem, a syn B jest chory na białaczkę. Z czasem okazuje się jednak, że dziewczyna zaczyna mieć magiczne moce, co jak zawsze chce wykorzystać Loki. Oboje próbują ukryć to przed Thorem. Jako że przed zejściem na ziemię zostali pozbawieni swoich mocy Loki będzie starał się je odzyskać za sprawą A by pokonać Thora i uwięzić na ziemi. 

Wybieram postać Lokiego. Drugi autor może wcielić się zarówno w Thora jak i postać A.


VI. Gra o tron po naszemu 

Gra o tron po naszemu czyli co gdyby Sansa i Ramsey się w sobie zakochali? Wątek tylko dla tych, którzy nie biorą serialu zbytnio poważnie i są skłonni do własnych zakończeń.
Otóż cofamy się do momentu, kiedy Sansa przyjeżdża do Wintefell by poślubić Ramseya i tam wszystko się zaczyna. Początkowo przerażona dziewczyna nie wydaje się być pewna co do ślubu. Z czasem jednak postanawia udawać szaloną by spodobać się Ramseyowi i odzyskać królestwo. Tylko, że on pod wpływem ich małżeństwa zacznie spoglądać na świat nieco inaczej i zapragnie dać jej tego o czym marzy czyli władzę, Winterfell i dokonać zemsty na mordercach jej ojca i matki.

Oczywiście Ramsey :P  VII. Złe nie znaczy gorsze

Świat post apokaliptyczny. Nie wielu przeżyło, a ci którym się to udało starają trzymać się w grupach. W pojedynkę nie ma się szans. A w wyniku wypadku traci swoją grupę, samotnie podróżuje i szuka bezpiecznego schronienia. Pewnego razu natrafia na osiedle dla bogaczy, w którym żyje pewna grupa. B to przywódca nowego świata. Sprawuje władzę w więzieniu i w okolicy <coś w stylu Negana>. A początkowo mu nie ufa, ale zdaje sobie sprawę, że nie przeżyje sama. Wraz z dwiema innymi osobami, które są przeciwne jego rządom planuje zbliżyć się do niego i go zamordować by uwolnić grupę od tyranii. Jednak z czasem okazuje się, że tylko B trzyma wszystko w kupie i nie powoli by ludzie oszaleli. A będzie musiała wybrać czy zdradzić swoich przyjaciół i pomóc B w utrzymywaniu porządku czy zabije go i skarze grupę na być może śmierć?

Dla mnie postać B. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz