17 czerwca 2017

[KA] yossarian


x23@onet.pl//42260750
postać:


Piszę dziwaków i ironicznych śmieszków, ludzi którzy zachwycają się szczeniakami i tym jak pada światło na wodzie, lekkoduchy i artystów odrobinę połamanych w środku oraz uroczo wredne małpiatki. 
Nie lubię chamskich ludzi, nie trawię. Staram pisać się pozytywne postacie.
Silne, niezależne kobiety warczące na wszystko co się rusza, czy wredni alkoholicy bardzo mnie odrzucają. Uważam, że linia między ironicznym stylem bycia a chamstwem jest dosyć cienka.
Raczej panowie, 16-30. Panie też są fajne. Ogólnie w sumie ludzie są fajni, nie ograniczam się.
Wszyscy moi bohaterowie są biseksualni.
Nie czuję się najlepiej w pisaniu cudzych postaci, więc jeśli miałabym pisać w określonym już uniwersum wolałabym stworzyć własnego człowieczka.


wątek:

Krótkie komentarze popychające akcję do przodu przemawiają do mnie najbardziej, nie lubię rozwlekania na siłę. Nie piszę na grupowcach, by szlifować warsztat i rozpisywać się w każdym komentarzu na stronę w wordzie, zależy mi na samym tworzeniu postaci, świata, relacji, a długie odpowiedzi zaburzają mi rytm. 
Mój limit to koło trzystu słów, potem zaczynam się nudzić i na siłę opisywać [obdrapane ściany koloru skóry chronicznie chorej osoby, leżącej w założonym w czasach dzikiego kapitalizmu przez bogatego handlarza szpitalu, do którego to czynu popchnęła go śmierć w połogu jego ukochanej małżonki, Marii, kobiety pięknej jak niebo o poranku czy śpiew schwytanego do klatki słowika]
Odpisuję szybko - jeśli ktoś ma tendencje do pojawiania się codziennie to pokocham całym sercem.

W tej chwili najbardziej lubię formę smsową na gg - relacja, która zaczęła się od wiadomości na zły numer, wątek prowadzony tak jak TUUkocham, jeśli ktoś ze mną popisze coś takiego.

gatunek: 

Najchętniej obyczajówki skupiające się na relacji dwóch postaci, ale nie pogardzę też dobrym post-apo, sci-fi czy fantastyką, a jeśli będzie to połączone z tworzeniem własnego świata i jego mitologii to już w ogóle radość i taniec. 

pomysły:

1. Coś osadzonego w realiach naszej polskiej rzeczywistości, najlepiej życie studenckie osób z drastycznie różnych środowisk.

2. Chronicznie chore nastolatki wydurniające się w szpitalu, wymykające się po nocach z sali i podrzucające dziwne liściki lekarzom.
3. Wątek damsko-damski, tak mało ich! Może jakaś licealna miłość?
4. Własnoumysłowo stworzony świat semi-fantasy, elfy zakrywające spiczaste uszy czapkami-krasnalkami, wiedźmy kupujące kawę w Starbuksie i wilkołaki zamykające się w klatkach w małych mieszkaniach na czas pełni, a w tym wszystkim para ludzkich łowców demonów, która chce mieć tylko trochę spokoju.

postacie do adopcji:
(wkrótce)


karta, którą przykryłam: Skrzypłocz (cześć!)
ten utwór sprawia, że się uśmiecham: x


18 komentarzy:

 1. Cześć i dobrej zabawy na blogu. Masy wątków. W razie chęci zapraszam do siebie. c:

  OdpowiedzUsuń
 2. OMG, kto to wrócił?! M., nie spodziewałam się tego po Tobie, naprawdę. :o
  Życzę Ci wielu świetnych wątków i niekończącej się weny, super autorko ♡

  love, A. ♡

  OdpowiedzUsuń
 3. Cześć:) witam w naszym gronie i mnóstwa wątków życzę, głównie tych wymarzonych :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cieszę się <3 Wolisz pisać pod KP czy na mailu? Ewentualnie mogę też na gg :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cześć! Fufufu~ ;3 swego czasu lubiłam na potrzeby czatu tworzyć niewielkie światy, tak o, do freeplayu. Jakiś konkretny świat, motyw, czy plot masz w zanadrzu? Ja zazwyczaj pomysł na świat i postacie mam, na jakieś akcje w tle też, ale główna historia u mnie leży, albo jest, no, mało oryginalna xD

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak, damsko-damski <3 piszę się na licealną miłość! Mam już nawet jakiś pomysł, więc pozwolę sobie go tutaj przedstawić :D Postać A jest z dosyć ułożonej rodziny, trochę cnotka, nie robiła w życiu specjalnie szalonych rzeczy, nie skakała z klifu, choć zawsze chciała. Postać B zupełne jej przeciwieństwo. Może być nawet z jakiegoś patologicznego środowiska. Postać A poznaje postać B, która zaczyna pokazywać jej trochę inny świat, namawia do różnych szaleństw, których postać A nigdy sama by nie zrobiła. Postać A jest przekonana, że jest w stu procentach hetero, ale z upływem czasu zaczyna zakochiwać się w postaci B. Tutaj wolałabym postać A zdecydowanie.
  I taki dodatek (zachęta) ja jestem codziennie, a przy krótkich wątkach zdarzyło mi się napisać sekwencję kilku odpisów na zasadzie: o! Jest odpis, to odpisuję od razu!. Jak wątek mnie porwie, to spokojnie mogę tak zrobić :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Kiara wydaje się być fantastyczną postacią, więc biorę ją :D piszemy pod kartami postaci jak rozumiem?

  OdpowiedzUsuń
 8. Żaden problem! Zaraz stworzę kartę i możemy zaczynać :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeszcze takie pytanko, w jakim mieście mamy akcje?

  OdpowiedzUsuń
 10. http://in-dy-wi-du-al-nie.blogspot.com/2000/07/kp-no-rain-no-flowers.html?m=1 łap link do karty :D czekam aż administracja doda mi do tego menu obok, bo nie chcę się publikować na głównej :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie ma problemu, bo w sumie po weekendzie to dla mnie najlepszy termin by był teraz, więc pozwól, że zrzucę zaczęcie na Twoje barki! Cieszę się, że Lisa się podoba <3

  OdpowiedzUsuń
 12. Hej, kiedy się mogę spodziewać zaczęcia?

  OdpowiedzUsuń
 13. Jest super! Odpiszę po 4 sierpnia, bo jestem na wyjeździe obecnie. Jedynym w te wakacje, więc muszę korzystać :D

  OdpowiedzUsuń
 14. W takim razie miłego wyjazdu życzę :3 dzięki za informację!

  OdpowiedzUsuń
 15. Wysłałam odpis, wybacz mi, że tak długo :(

  OdpowiedzUsuń