19 czerwca 2017

Pomysłownik jakiego nie było

I. Uwięzieni 

Miejsce: Domek w górach. Początek apokalipsy.
Nietypowy wątek bo prowadzimy nie jedną lecz kilka postaci. Ktoś się odważy na takie wyzwanie?

A przygotowuje się na sesję do ważnego egzaminu. Wyjeżdża do domu w górach swoich rodziców by tam w spokoju uczyć się do sesji. Pewnej śnieżnej nocy, telefony przestają działać, nie ma prądu, ani kontaktu ze światem, a do drzwi puka tajemniczy nieznajomy. B jest młodym kierowcą ciężarówki, który chce przeczekać u dziewczyny śnieżycę. A choć mu nie ufa pozwala by został w domu do rana. Kilka godzin później słyszą wystrzały z pistoletu, a do drzwi puka C mężczyzna z D -ranną córką. A studiuje medycynę więc usiłuje pomóc D. B jest nieufny do nowo przybyłych. Z czasem dołącza do nich również E- starsza kobieta wymachująca bronią w stronę rannej przekonana, że przemieni się wkrótce w tego potwora, F jej wnuczka. Młoda, zbuntowana nastolatka oraz jej starszy brat G, który rozpoznaje w B chłopaka z zakładu poprawczego z którym spędził jakiś czas.

Ilość postaci do uzgodnienia. Możemy coś dodać albo usunąć. 
Mi zależy na prowadzeniu B, D i G. Preferuje mężczyzn. 

II.Zaklęta w wilka

Czasy średniowiecza. A jest czarnoksiężnikiem. B to dzielny i oddany królowi rycerz, który w skutek przypadku trafia do lochów, gdzie poznaje A. Oboje planują ucieczkę. B dowiadując się o zdolnościach A pragnie namówić go do odszukania swojej ukochanej zaklętej w wilczycę by ten przywrócił jej ludzką postać. Chociaż A to typ złoczyńcy i kogoś komu nie można ufać udaje dobrego człowieka, który chce pomóc rycerzowi. Oboje uciekają z więzienia i próbują odnaleźć ukochaną B.

Wolę postać A.

III. Loki i Thor 

Kiedyś czytałam Ewangelię wg Lokiego i wpadłam na pomysł by połączyć pewien wątek z Marvelem.

Otóż Loki i Thor na prośbę Odyna schodzą na ziemię by nauczyć się nieco o śmiertelnikach< lub w innym celu>.  Tam zatrzymują się na starej farmie, u pewnego starszego małżeństw. Thor nalega by zostali u nich na czas plonów i pomogli w przygotowaniach do zimy. Loki w końcu się zgadza. Małżeństwu jest to na rękę bowiem nie mają rąk do pracy i farma jest w tragicznym stanie. Ich córka A nie radzi sobie sama z gospodarstwem, a syn B jest chory na białaczkę. Z czasem okazuje się jednak, że dziewczyna zaczyna mieć magiczne moce, co jak zawsze chce wykorzystać Loki. Oboje próbują ukryć to przed Thorem. Jako że przed zejściem na ziemię zostali pozbawieni swoich mocy Loki będzie starał się je odzyskać za sprawą A by pokonać Thora i uwięzić na ziemi. 

Wybieram postać Lokiego. Drugi autor może wcielić się zarówno w Thora jak i postać A lub w obie :D

IV. Gra o tron po naszemu 

Gra o tron po naszemu czyli co gdyby Sansa i Ramsey się w sobie zakochali? Wątek tylko dla tych, którzy nie biorą serialu zbytnio poważnie i są skłonni do własnych zakończeń.

Otóż cofamy się do momentu, kiedy Sansa przyjeżdża do Wintefell by poślubić Ramseya i tam wszystko się zaczyna. Początkowo przerażona dziewczyna nie wydaje się być pewna co do ślubu. Z czasem jednak postanawia udawać szaloną by spodobać się Ramseyowi i odzyskać królestwo. Tylko, że on pod wpływem ich małżeństwa zacznie spoglądać na świat nieco inaczej i zapragnie dać jej tego o czym marzy czyli władzę, Winterfell i dokonać zemsty na mordercach jej ojca i matki.

Oczywiście Ramsey :P 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz