27 października 2017

[KP] Isawa Shujiri

Isawa Shujiri | 25 lat

Klan Feniksa | Uczeń Pustki | Szmaragdowy Magister

Shujiri zawsze był problematycznym studentem. Od pierwszych zajęć zadawał pytania i początkowo nauczyciele uznali to za dobry znak. Ale bardzo szybko stało się to uciążliwe, kiedy i pytania stawały się coraz bardziej rozwinięte i miejscami nieco niewygodne. Trzeba było przyznać, że Shujiri dobrze się uczył i osiągał wysokie wyniki w dojo, ale jego nadmierna ciekawość, a potem nieco radykalne poglądy spędzały sen z powiek jego mistrzom.
Dlatego z ulgą powitano czas, kiedy Shujiri ukończył próby gempukku i opuścił dojo. Od tamtego momentu wszystkie jego dziwne pytania i poglądy były już tylko jego własnym problemem i Shujiri musiał się nauczyć powściągać swój język.
Decyzja o zostaniu Szmaragdowym Magistrem dojrzewała w nim od dłuższego czasu, toteż mężczyzna spędził rok w domu rodzinnym, a potem poprosił daimyo o zgodę na podjęcie takiej drogi, którą oczywiście dostał.
Shujiri płynnie łączy w swoim charakterze cechy typowe dla Feniksów, a także kompletnie przez nich potępiane. Ma zamiłowanie do długich filozoficznych dyskusji i chętnie czyta nowe pisma, zaś wszelkie niesprawiedliwości łamią mu serce. Nie potrafi przejść obojętnie wobec krzywdy innych, jednak tam, gdzie Feniks działałby jedynie prośbą i łagodnym słowem, Shujiri wkracza z mocą kami ognia, którzy podobnie jak on nie uznają półśrodków.
Mężczyzna jest idealistą, który nie spocznie, dopóki nie przekona drugiej strony do swoich poglądów. Nie waha się też, kiedy trzeba stanąć w obronie słabszych, co bardzo często przysparza mu niemałych kłopotów. Mężczyzna uważa, że ten, kto stoi po stronie prawdy nigdy nie przegra, co rzeczywistość potrafi zweryfikować w bardzo brutalny sposób. W razie pożaru Shujiri będzie pierszym, który bez strachu wbiegnie do płonącego budynku, by ratować znajdujących się tam ludzi, a jeśli jakiś heimin będzie zagrożonny, zasłoni go pewnie własną piersią nawet, jeśli będzie to kompletnie nieskuteczne.
Prócz władzy nad kami ognia, Shujiri posiada też rzadką umiejętność komunikacji z Pustką. Dla większości shugenja jest to powód do zazdrości, że tak wspaniały dar został przez los przydzielony takiemu człowiekowi, jak Shujiri, mężczyzna uważa to jednak za naturalne i sprawiedliwe. Skoro on ma dość siły charakteru, by naprawdę starać się wcielać w życie ideały kami Shiby, to łączność z Pustką po prostu mu się należy.
Dzięki swemu darowi Shujiri potrafi wyczuć nadciągające niebezpieczeństwo, a także ocenić, czy dana osoba próbuje go okłamać. Czasem Pustka potrafi zesłać mu wizję przyszłych wydarzeń bądź rezultatów, które mogą wyniknąć z podjętych działań. Kami darzą go sympatią, dlatego Shujiri jest typem człowieka, któremu po prostu szczęście sprzyja - może dlatego mimo jego działań nigdy nie stało mu się nic poważnego.

Powiązania

Hida Ryuunosuke
Wojownicy często są agresywni i okrutni bez powodu. Mam nadzieję, że Ryuunosuke nie należy do tego gatunku. Nawet, jeśli to spokojny i opanowany człowiek to sądzę, że nie będziemy mieli żadnych wspólnych tematów do rozmów - bushi rodu Hida to słabo wyedukowani ludzie, a Ryuunosuke raczej nie odbiega od tego stereotypu.
Kitsuki Reika
To dziwna osoba i nie potrafię jej rozgryźć. Z reszta wszystkie Smoki są dziwne, więc może bardziej niepokojącym byłoby, gdyby jej charakter wydawał mi się jasny i zrozumiały od sameego początku? Dobrze, że nasze małżeństwo nie doszło do skutku. Dom i dzieci przeszkadzałyby mi w wykonywaniu moich powinności wobec Cesarstwa i kami.
Utaku Miyuki
Co za agresywna kobieta! Nie waha się przed działaniem, więc chociaż tyle dobrze, ale naprawdę mam nadzieję, że ma serce po właściwej stronie. W przeciwnym wypadku nasz zespół nie będzie miał racji bytu.
Ikoma Iroh
Mistrz Iroh jest doprawdy osobą godną szacunku, a jego słowa niosą w sobie wiele mądrości. Nie ma sobie równych w znajomości historii, a każda dyskusja z nim jest niby uczta dla duszy i umysłu.
Wątek mailowy z twórczym słowem

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz