31 stycznia 2018

Pomysły Shinry

Pustynny spisek (Luźno bazowane na powieści "Faraon" Bolesława Prusa - znajomość książki i filmu NIEKONIECZNA!)Czasy znane niektórym z "Faraona", a większości ze słyszenia: starożytny Egipt, znany też jako Kemet. Po śmierci ojca, Ramzesa XI - świątobliwego starca cieszącego się powszechnym szacunkiem - władzę przejmuje Ramzes XII. Tyle, że rządy początkowo cenionego przez wszystkich księcia stają się powoli koszmarem dla wszystkich: armia nie widzi żołdu, lud musi płacić horrendalne, nawet jak na owe czasy, podatki, jedna z kochanek faraona, Sara, umiera z głodu, kapłani przestają dbać o wiedzę i mądrość, słowem: Egipt upada i to w przyspieszonym tempie.
W tej sytuacji wśród klasy pisarzy zawiązuje się spisek na życie jego świątobliwości. Ludzie ci pamiętają, jakie życie wiedli za rządów jego ojca, i pragną ratować swój kraj, zanim cokolwiek się stanie - tym bardziej, że osobiście padli ofiarą  jedynie słusznych decyzji władcy. Prowodyr spisku organizuje tajemnicze spotkania w dawno już zapomnianej świątyni Tota -  boga ibisa, pana pisarzy.
Postać A to młody pisarz z ubogiej rodziny, który doświadczył na własnej skórze skutków niewłaściwego doboru władcy na tron ziemi Kemet, doskonale zna nędzę ubogiego ludu i z idealizmu chciałby poprawić los kraju. Dołączył na samym początku do spisku, a że jest pisarzem ministra wojny  (lub kogoś innego, równie ważnego), ma dostęp do dworu. Jest aktywnym członkiem bractwa i działa na niekorzyść władcy.
Postać B jest córką poprzedniego faraona, porzuconą i zapomnianą przez wszystkich. Nikt już nie pamięta, że w ogóle kiedykolwiek istniała, a ona sama skupia się na opłakiwaniu męża, którego zabrała choroba, i maleńkiego synka, który urodził się martwy. Mieszka samotnie w opuszczonej niedawno na rozkaz faraona świątyni, ukrywa się przed światem i - co ciekawe - często ukazują się jej bogowie...albo to jej własne szaleństwo, wywołane przez rozpacz po jej jedynym dziecku.
Pani B poznaje pisarza A przypadkiem, podczas jego podróży na jedno ze spotkań spiskowców. Pisarz A może domyślić się od razu, że to nie jest zwykła kobieta, i zabrać ją ze sobą albo na początku wydrwić, ale później uwierzyć w paranormalne zdolności córki królewskiej. To, czy wszystko wyszłoby na jaw i udałoby się obalić faraona, czy nie, pozostawimy już wątkowi.
Osobiście przejąłbym postać B w ramach eksperymentu z kobietą. NIE korzystamy tu z żadnych konkretnych dat, bazujemy tylko luźno na tym, co wiemy o Egipcie i ewentualnie na tym, co bym podesłał współautorowi. Assassin's Creed: Odkupienie (Asssasin's Creed: Syndicate, Assassin's Creed II i Assassin's Creed: Revelations)


Jest rok 1888. Trwająca właśnie Jesień Grozy nie usposabia zbyt przychylnie do wychodzenia z domu, a morderstwa asasynek, które popełnia brutalny psychopata nazwany Kubą Rozpruwaczem, zmuszają Bractwo do przyjrzenia się temu bliżej. Evie i Jacob Frye'owie, sławne bliźniaki z Crawley działają na własną rękę, chcąc rozwiązać sprawę, a sekunduje im w tym Henry Green, mistrz asasynów; w sprawę miesza się też - wbrew rozkazom rzeczonego mistrza - postać A, asasynka i siostra/kuzynka/przyjaciółka jednej z ofiar (może też nie mieć powiązania z ofiarą). Postać ta ma za sobą jakąś naprawdę mroczną przeszłość, dręczące ją demony nie odpuszczają i chce jakiegoś zadośćuczynienia, które pozwoli jej normalnie żyć.
Postać B to młody, ambitny detektyw ze Scotland Yardu, potomek asasyna, choć sam nie należy do Bractwa z różnych przyczyn. Wie od rodziców o tym, kim był jego przodek, ale nigdy nie współpracował ani z asasynami, ani z templariuszami, jednych i drugich unika, a Kredo interpretuje na swój własny sposób. On również ma pewne demony za skórą. W pewnym momencie zaczyna zachowywać się tak dziwnie, że to na niego padają oskarżenia o bycie Kubą Rozpruwaczem...Ale czy to rzeczywiście on?
Poprowadzę postać B. Ostrzegam, że w tym wątku planuję mnóstwo krwi, naturalizmu i dramatu.The Godfather (K: Memory of Red)


Przenieśmy się teraz do współczesności, a konkretniej do 2010 roku, do japońskiego miasta Shizume. Miastem tym władała niegdyś yakuza (japońska mafia), a teraz do władzy doszły kolorowe Klany władające nadnaturalnymi mocami. Klany owe - Czerwony (przedstawiony na obrazku), Niebieski, Złoty i Srebrny - z reguły nie wchodzą sobie w drogę, a jeśli już, to prowadzi to częściej do rozmów niż do walk. Wyjątkiem jest odwieczna chyba wojna Czerwonego Klanu, zwanego HOMRĄ, i Niebieskich, czyli Scepter 4, pełniących rolę miejscowej policji. Źródłem mocy dla Klanów i Królów, czyli ich przywódców, są Tablice Drezdeńskie - tajemnicze przedmioty, które Złoty Król Daikaku Kokujouji zdobył w tajemniczych okolicznościach w Niemczech w czasie wojny i przywiózł do Japonii. Jednak co stanie się, kiedy te tablice zostaną wykradzione?
Postać A jest Królem z zapomnianego Klanu, który istniał zaraz po wojnie, a potem z tajemniczych powodów się rozpadł i nie pozostała po nim żadna wzmianka. On sam usunął się w cień, nie chcąc wojen ani kłótni, i zaszył się w górach (ci, którzy pamiętają historię Ichigena Miwy z anime, dostrzegą analogię). Miał uczniów, ale oni wszyscy poumierali, tak jak rodzina tego Króla (lub Królowej),  a on sam pozostał uwięziony w wiecznie młodym ciele.
Postać B może być w sumie każdym: Strainem bez klanu i pana, członkiem jednego z klanów albo zwykłym człowiekiem. Może pomóc tajemniczemu Królowi lub Królowej w odzyskaniu tablic i uwolnieniu się spod klątwy nieśmiertelności, działać na własną rękę, by odzyskać tablice, albo po prostu działać na rzecz tajemniczego złodzieja. Wszystko jest możliwe do ustalenia!
Tu poprowadziłbym postać A.  Jestem gotów udzielić wszelkich wyjaśnień, researchu, obejrzeć anime et caetera.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz